DeFi seçenekleri ihraç platformu Opyn, Dragonfly Capital liderliğindeki turda 2.16 milyon dolar yükseltti

0 0

Ethereum tabanlı bir seçenek ihraç platformu olan Opyn Dragonfly Capital liderliğindeki 2.16 milyon dolarlık bir finansman turunu yükseltti.

Pazartesi günü bir blog yazısında ilan edilen finansman turu 1kx A. Capital Version One Ventures Uncorrelated Ventures Balaj Srinivasan Robert Leshner ve diğerlerinden destek aldı.

Son zamanlarda Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Compound ve Balancer gibi protokoller likiditelerini artıran platforma özgü tokenler yayınlayan önemli bir çekiş gücü kazandı. Bu nedenle risk yönetimi gibi merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleriyle ilgili hizmetler kullanıcılar algılanan risklere karşı korunma yolları aradıkça dikkat çekiyor.

“Risk akıllı sözleşme hacklerinin teknik riskinden teminat olarak hareket eden varlıklarda volatilite riskine kadar DeFiye endemiktir. Herkes DeFinin hala başlangıç ​​aşamasında olduğunu biliyor ve bunu alarak bir sonraki aşamasına getiriyor. Dragonfly Capital ortağı Tom Schmidt ayrı bir açıklamada kullanıcıların bu risklerden korunmaları için bir yola ihtiyacı olduğunu söyledi. 

Opyn belirli bir şekilde geleneksel bir sigorta pazarına benzeyen  iki taraflı bir pazar sağladığı için bu sorunu çözmeyi amaçlayan yeni başlayan bir kümelenmeden biridir. 

Compound gibi ademi merkeziyetçi finans protokollerinde mevduatlarını korumak isteyen kullanıcılar dayanaklarının mevduatlarının değerini karşılayabilecek opsiyon sözleşmeleri satın alabiliyor. Protokoller iflas ederse kaybettikleri mevduat miktarını talep etmek için bu seçenekleri kullanabiliyor.

Bu pazarın diğer tarafında ETH teminatını kilitleyen ve sözde oTokens tarafından temsil edilen seçenekleri veren opsiyon sözleşmesi yaratıcıları bulunuyor. Daha sonra bu tokenleri merkezi olmayan borsa Uniswapta sigorta alıcılarına satıyor.

Opyn CEOsu ve kurucu ortağı Zubin Koticha blog yazısında “DeFi mevcut hızında büyümeye devam ederken gelişen bir seçenek ekosistemi olgunlaşması ve nihai kitlesel benimsenmesi için önemli bir adım olacak ” dedi.

Şubat ayında başlatılan platform şu anda DeFi Pulsea göre toplamda yaklaşık 1.4 milyon dolar kilitli durumdadır. Günlük işlem hacmi de büyüyerek geçen hafta 1.4 milyon dolara ulaştı ve 476 benzersiz adres oToken sahipleridir.

Ekip yeni işe alım yapmak ve güvenlik özelliklerini geliştirmek için yeni yükseltilmiş sermayeyi kullanmayı planlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku