Bitcoin için bu 5 maddeye dikkat!

0 0

Borsalardaki hareketin yavaşlaması Bitcoin piyasası için de daha sakin bir ortam sağlıyor ancak Bitcoin ajandası piyasanın ruh halini değiştirebilir.

Bitcoin (BTC) haftaya 10 bin dolar altında başladı. Peki BTC haftaya 10 bin dolar altındaki dar aralıkta işlem görerek mi devam edecek yoksa oynaklık geri dönecek mi?

Cointelegraph Markets (CM) haftalık bülteni önümüzdeki günlerde Bitcoinin fiyat performansını etkileyen beş faktörü sıraladı.

HİSSE SENEDİ PİYASASI VİRÜS ENDİŞELERİNDEN SİLKELENİYOR

Hisse senedi piyasalarında salgında ikinci dalga endişesi hafiflemişe benziyor. Hisse senetleri vadeli işlemlerine ilişkin genel koşullar belirsizliğini koruyor ancak yedi gün öncesine göre daha istikrarlı.

Cointelegraph Bitcoinin Mart ayından bu yana makro piyasalardan ayrışma belirtilerine rağmen geniş korelasyonların devam ettiğini belirtti. Bültende tarihsel olarak BTC / USDnin S&P 500 ile güçlü korelasyonuna dikkat çekildi.

BITCOIN ZORLUĞU

CM bültenine göre bu hafta izlenecek bir diğer faktör Bitcoin’in ağ temelleri.

Geçen hafta Bitcoin madenciliği zorluğu iki yılın en yüksek seviyesine gelirken bu hafta koşullar çok daha sakin. Şu an geçen haftaki yüzde 14.95 yerine yüzde 5.6lık bir seviye söz konusu.

BTC OPSİYONLARINDA VADE SONU

Bu Cuma Bitcoin türevleri için bir kez kritik bir an yaşanacak. Cointelegraphın bildirdiğine göre 26 Haziran’da sona erecek Bitcoin opsiyon sözleşmelerinde açık pozisyonlar 930 milyon Dolar seviyesinde.  

Bu kez hakim ruh hali boğa gibi görünüyor alım opsiyonlarının çoğu 10 bin dolara odaklanmış durumda.

Öte yandan Bitcoin vadeli işlem piyasalarındaki hacim son günlerde küçük bir artış eğilimi gösterirken açık pozisyonlar durgunlaştı.

REZERVLER DÜŞÜŞ TRENDİNE GERİ DÖNÜYOR

Borsalardaki Bitcoin miktarı yarılanmadan sonra görülen ani yükselişten sonra düşüş trendine geri döndü.

CryptoQuantın verilerine göre rezervler neredeyse iki yılın en düşük seviyesine geldi.

21 Haziran itibarıyla borsalarda 2.35 milyon BTC bulunuyor. Buna karşılık 13 Martta (BTC 3.600 dolara düştüğünde) borsalarda 2.73 milyon BTC vardı.

NE KORKU NE DE İLGİ

Yatırım uzmanlarının algısı da yavaş bir U dönüşü belirtileri gösteriyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksinden yapılan son okumalara göre yatırım uzmanlarının hissiyatı geçen haftaki “korku”dan sonra toparlanma belirtileri gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku