Bitcoin ve Ethereum da boğa koşusu sona mı erdi?

0 3

BTC ve ETHnin son birkaç haftada gördüğü yukarı yönlü hareket durma noktasına gelmiş gibi görünüyor.

  Son haftalarda üm gözler Bitcoin ve Ethereumdaydı: Bitcoin yaklaşık 20.000 $ a kadar etkileyici bir artış görürken Ether kendi başına bir boğa koşusundaydı. ETH bu haftanın başlarında yaklaşık 620 dolarlık en yüksek seviyeye ulaştı ve bu 2018 Haziranından bu yana en yüksek noktası.

Bununla birlikte her iki coinin bu ayın çoğunda sürdüğü boğa koşusu sona eriyor gibi görünüyor. Yine de her iki varlığın fiyatındaki düşüşün kısa ömürlü olması mümkün: alıcıların her iki varlık da belirli bir seviyenin altına düştüğünde hem BTC hem de ETHyi bir “daha ucuz fiyata” elde etme şansı vardır bu da durumu dengeleyebilir.

Tıpkı bu ayın başındaki Bitcoin rallisi ETHyi olumlu yönde etkiliyor gibi göründüğü gibi Ethereum fiyatındaki düşüş de son 24 saatte gerçekleşen çift haneli BTC fiyat düşüşüyle ​​ilgili olabilir.

Nitekim Binaryxte yatırımcı ve analist olan Iraklii Dizenko fiyat düşüşünden önce Finance Magnatese “bir piyasa tersine dönmesinin kesinlikle Ethereumu etkileyeceğini ve bu şüphesiz büyümenin durmasına ve fiyatının düşmesine yol açacağını” söyledi.

Dizenko “Olası faktörlerden biri yatırımcıların karlarını Noel ve Yeni Yıl tatillerinden önce alacak olmalarıdır” dedi. Şu anda olan bu olabilir.

“BTC boğa piyasası devam ederse ETH ve diğer altcoinlere daha fazla fon ayrıldığını göreceksiniz.”

Yine de aşağı yönlü harekete rağmen hem BTC hem de ETHnin uzun vadede yükselişte olduğu görülüyor.

BTCyi neyin yükselttiğine dair pek çok tartışma yapıldı ve aslında bir dizi analist ETHnin yükselişinin bir kısmının aslında Bitcoin boğa koşusunun bir sonucu olduğu konusunda hemfikir.

Cryptocurrency veri analiz firması Chainalysisin baş ekonomisti Philip Gradwell Finance Magnatese “İnsanlar bahislerini yayarken ve Bitcoinin fiyatını daha geniş bir kripto benimseme sinyali olarak alırken Ethereum fiyatının Bitcoin boğasından yararlanacağını” söyledi.

JST Capitalin kurucu ortağı Scott Freeman ETH fiyatının Bitcoin rallisinden bir kaçış etkisi yaşıyor olabileceğine inanıyor: “herkes Bitcoine geçiyor özellikle de fiyat 20.000 $ a yaklaştıkça ve bu Boğa zihniyeti ekosistemdeki diğer tokenlere doğru yayılıyor ”dedi. 

JST Capitalin kurucu ortağı Scott Freeman Ethereum Pazartesi günü 600 doları aşan fiyatı ile dijital varlık alanında artan yatırımcı akışının en büyük destekçilerinden biri. Altcoinlere olan bu hareketin ancak pazar olgunlaştıkça ve her türden yatırımcıyı çekmeye devam ettikçe devam edeceğini umuyorum. “

Gerçekten de Freeman Finance Magnatese “ETH kripto risk eğrisinde BTCden sonraki ilk duraktır” dedi. “BTC boğa piyasası devam ederse ETH ve diğer altcoinlere ayrılmış daha fazla fon göreceksiniz.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku