DeFi coşkusu bitti mi?

0 2

Son birkaç ayda Yearn.Finance Compound Synthetix ve Chainlink gibi DeFi protokolleri token fiyatlarının tavan yaptığını gördü ve uzun zamandır beklenen boğa piyasasının burada olabileceğine dair konuşmaları ateşledi.

DeFi patlaması Ethereum üzerine inşa edildi ve ETHnin fiyat artışını Marttaki 100 dolardan Ağustosta 470 dolara yükseltti.

Ancak DeFi coşkusu geçtiğimiz haftalarda azaldı ve piyasanın geri kalanında da düşüş var. Geçtiğimiz iki hafta boyunca ETH fiyatı 350 dolar civarında seyrediyor.

CoinMetricse göre ilk 250 kripto varlığının yüzde 72si fiyatlarda haftalık olarak düştü ve bu sayı aydan aya analiz için yüzde 93e yükseldi. Eylül ayı boyunca Messarinin DeFi grafiğine bakıldığında çoğu DeFi belirteci yüzde 15 – yüzde 85 arasında düzeltme yaşadı. bZx Network 85 yüzde Curve down 78 yüzde Swerve (-76 yüzde) Ren (-57 yüzde) Balancer (-53 yüzde) THORChain (-52 yüzde) Synthetix (-34 yüzde) and AAVE (-29 yüzde).

Burada neler olup bittiğini daha iyi anlamak için 30 günün en düşük seviyelerini düşürenlere oranla yeni 30 günlük en yüksek değerleri yapan varlıkların oranını kullanan 7 günlük bir metriğe bakalım. Grafik bu yılın mart ayındaki satıştan bu yana görülmeyen düşüş seviyelerini gösteriyor. Ancak neyse ki 2018de kripto kışın derinliklerinden çok uzakta.

Son geri çekilme bazı traderların partinin bitip bitmediğini merak etmesine neden olurken boğa piyasalarında trendin tersine dönmesi yaygın. 2017 boğa piyasasında çok sayıda fiyat düzeltmesi yaşandı.

Örneğin 2017nin başlarında Bitcoin ikinci kez 1.180 dolara ulaştığında büyük bir satışı tetikledi ve en yüksek kripto para birimi neredeyse yüzde 40 düştü. Ve elbette bu Bitcoinin o yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ulaşmasını engellemedi.

DeFiWorld düzeltmelerin normal olduğunu ve daha büyük bir trendin parçası olduğunu öne sürerek bu yıl onlara 2016yı hatırlattı.

“Baloncuklar ve 4 yıllık döngüler halinde ilerliyoruz. Herkes bugün bu hafta veya bu ay ne olacağını düşünürken uzaklaşmalı ve gerçekten nereye gittiğimizi düşünmelisiniz. Uzun vadeli eğilim açık: Yukarı doğru. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku