Blockchain destekli dijital sağlık pasaportu geliştirildi

0 4

Benzeri görülmemiş sağlık verileri toplama ve gözetleme salgın çağında Singapur çalışmasını sağlayabilecek altyapı için blockchain teknolojisine dönüyor.

30 Eylül tarihli bir rapora göre devlete ait yatırım şirketi SGInnovate ve Singapurlu startup Accredify ortaklaşa yeni bir blockchain destekli dijital sağlık pasaportu geliştirdi.

Kişisel tıbbi verilerin blockchain ile güvenli bir dijital cüzdanda saklanmasına olanak tanıyan uygulama üzerinde geliştirme çalışmaları mayıs ayında başladı.

Temmuz ayında başarılı bir pilot uygulama COVID-19 taburcu notları sürüntü sonuçları bağışıklık kanıtı ve aşılama kayıtları dahil olmak üzere uygulamanın dijitalleştirilmiş sağlık hizmeti belgelerini 15 milyondan fazla kez yönetebildiğini ve doğrulayabildiğini gösterdi.

Pilot için sağlık pasaportu uygulaması Singapur Manpower Bakanlığının FWMOMCARE uygulamasında yeni bir özellik olarak tanıtıldı. İkincisi pandemi sırasında göçmen işçilerin günlük sağlık durumlarının izlenmesine ve raporlanmasına yardımcı olmak için Mayıs ayında başlatılan bir mobil uygulamadır.

SGInnovate Singapur Maliye Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir ve blockchain alanıyla bir geçmiş geçmişe sahip.

Dijital sağlık pasaportu uygulaması Singapur hükümetinin CIO ofisi GovTech tarafından geliştirilen blok zincirini kullanarak belgelerin noter tasdiki için açık kaynaklı bir çerçeve olan Open Attestation platformu üzerine inşa edildi.

SGInnovate’in girişim geliştirme müdür yardımcısı Simon Gordn “Pandemi Singapur sağlık hizmetleri sektörünü test ederken tıbbi kayıtların büyük ölçekli yönetiminde bir boşluk belirledik” dedi. “Güvenilir bir kimlik doğrulama sürecini mümkün kılan bir çözümü hızla geliştirmek istedik” diye ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku