Decentrader Raporu Bitcoin Ay Sonunda Bu Seviyelerden İşlem Görebilir

1.205

En son Bitcoin fiyat yükselişi, kopuşa yönelik pozisyonu daha da güçlendiriyor, ancak bir geri çekilme yaşanırsa, bu 45 bin dolar dolar seviyesini ziyaretle sonuçlanabilir. Bitcoin (BTC), bu ay tüm zamanların en yüksek seviyelerini ve en son fiyat verileri doğruysa kasım ayında en az 72 bin doları görme yolunda ilerliyor.

Bitcoin fiyatı 72 bin dolara mı? Ünlü Analist, “Garip şeyler oldu” diyor

Ticaret platformu Decentrader analistlerinden Filbfilb, salı günü paylaştığı tweet’inde bu ay ve önümüzdeki ay için Bitcoin fiyat hedefini açıkladı. Şimdiye kadar sağlam yükseliş sonuçları veren “Uptober” ile analistler, Bitcoin boğa koşusunun 4. çeyrekte nereye gidebileceğini grafik eşliğinde açıklıyor. Açıklanan bazı tahminler, 300 bin dolara varan yakın vadeli BTC/USD hedeflerine ulaşmak için geçmiş fiyat karşılaştırmalarını ve hatta basit hesaplamaları kullanıyor. Filbfilb için, önümüzdeki haftalarda 64.500 dolar ve ötesine önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönüş “hopium” olmaya devam ediyor, ancak genel yükseliş için Bitcoin piyasasının fazla ilhama ihtiyacı olmayabilir. Filbfilb konuya ilişkin olarak şöyle bir yorumda bulundu:

Yine de inatçı hodlers ile birlikte biraz iyi haber ve bu mümkün.. Garip şeyler oldu.

Ancak Bitcoin piyasasında yukarı yönlü gidişata rağmen, yatırımcılara uzun veya kısa pozisyonlar için yoğun kaldıraç kullanmamalarını tavsiye ederek, şimdi risk almanın zamanı olmadığını da sözlerine ekledi. Grafik, bir önceki blok sübvansiyon halving olayından sonraki yıl olan 2017 ile 2021’i karşılaştırıyor. Buna göre, mevcut tahminlerle eşleşen ekim ayı sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerinde bir rövanş mümkün görünüyor.

BTC/USD fiyat karşılaştırması. Kaynak: Filbfilb/Twitter
BTC/USD fiyat karşılaştırması. Kaynak: Filbfilb/Twitter

Bahisler 45 bin dolarlık bir zeminde yükseliyor

Bu arada, olası bir geri çekilme konusunda Filbfilb, Bitcoin piyasasında büyük oranda satış eksikliği nedeniyle 48 bin dolar fikrini şu şekilde tartışıyor:

Kafam 48 diyor ama temelde borsalarda olanların ötesinde herhangi bir satıcı yok gibi görünüyor. Ben 50/50’yim.

Bu, Decentrader’ın direnç 60 bin dolara yaklaştığında 45 bin – 50 bin dolar civarındaki kendi hedeflerini yansıtıyor.

Geçen haftanın sonlarındaki piyasa güncellemesi

Önceki olaylara benzer şekilde, daha sonra Bitcoin fiyatında tekrar beklediğimiz 50 bin dolar seviyesini yeniden test etmek için bir düzeltme gördük. Bu durumda 50 bin dolar gibi önemli seviyelere geri dönüşlerin genellikle ilk talepte geçerli olmadığını belirtmekte fayda var, bu yüzden fiyatlar bu yılın şubat ayında gördüğümüz gibi 45 bin dolara kadar yavaş düşebileceğinden burada fiyat hareketlerini gözlemleyeceğiz. Yazımızın yazıldığı sırada, BTC/USD 55.715,78 dolardan işlem görüyor, 24 saatlik değişen davranış beş ayın en yüksek seviyelerine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku