Willy Woo: Bitcoin Fiyatı Grayscale’in Kilit Açma Olayından Etkilenmeyecek!

136

Finans devi JPMorgan‘a göre Bitcoin (BTC) fiyatı, başka bir fiyat düşüşü yaşayabilir. Bankanın tahmini, Bitcoin fiyatı üzerinde değişken bir etkiye sahip olduğuna inanılan ve yaklaşmakta olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) kilidinin açılmasına dayanıyor.

18 Temmuz Bitcoin için kritik tarih

Grayscale Bitcoin Trust, akredite yatırımcıların Trust holdinglerine BTC eklemesine izin verir ve buna karşı pay sunar. Kârlı bir yatırım aracı olan bu hisseler, genellikle sahiplerine büyük kârlılık sunan yüksek bir fiyatla işlem görür. Hissedarlar varlıklarını ancak 6 ay sonra nakit olarak satabilirler ve yaklaşan kilit açma böyle bir olay. 18 Temmuz’da yapılacak olan kilit açma, 41852.26 BTC değerinde GBTC hisselerinin satıldığını görecek. Bu, tarihte şimdiye kadar GBTC hisselerinin en büyük tek günlük kilidinin açılması olacak.

Finans devi JP Morgan, GBTC hisse kilidinin Bitcoin piyasası için düşüşe neden olabileceğine inanıyor. Bunun temel nedeni, önemli miktarda GBTC hissesinin satışına yol açan kilit açma olayının, spot BTC’yi GBTC hisselerinden daha maliyetli hale getirmesi ve dolayısıyla düşüş eğilimi gösteren kısa vadeli bir görünüm oluşturması.

Analist JMPorgan’a katılmıyor!

Ancak popüler bir Bitcoin analisti olan Willy Woo, kilit açma aşamasının kısa vadeli bir düşüşe rağmen uzun vadeli tarafsız bir etkisi olacağına inanıyor. Woo, yaklaşmakta olan kilit açmanın boğa durumundan bahsederken, trader’ların spot fiyattan BTC satın alıp Grayscale Trust’a koyabileceğini, buna karşı GBTC hisseleri alabileceğini ve ardından riski önlemek için Bitcoin vadeli işlem piyasasını açığa çıkarabileceğini açıkladı.

Yatırımcılar, kilit açma aşamasına kadar olan kısa pozisyonlarından getiri elde edebilir ve kilit açma sırasında GBTC paylarını satabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör de GBTC priminin şu anda negatif olması ve analistlerin hissedarların hisselerini indirimli oranda satmayacaklarını tahmin etmesidir. Bu da GBTC indirimini daraltmaya yardımcı olabilir. BTC fiyatı önümüzdeki günlerde FUD faktöründen etkilenebilir. Yasaklar ve politik baskı bunda önemli rol oynuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku