Deana: Brezilya ve Türkiye de insanlar Bitcoin e yöneliyor

0 2

Yerel finansal sistemleri başarısız olan uluslar giderek daha fazla Bitcoine yöneliyor ve fiyatları yeni zirvelere taşıyor.

Bir Bitcoin her zaman 1 bitcoin değerinde olacaktır ancak itibari para birimlerine göre fiyatı dünyanın dört bir yanındaki insanların eski sistemlerinden vazgeçme ve izinsiz bir alternatifte işlem yapmaya ve değer depolamaya başlama fırsatına ne kadar değer verdiğinin önemli bir göstergesidir. BTCnin fiyatı dolar yen veya rubleye göre yükseldikçe bu fiat ekonomileri altında yaşayan insanların en azından kısmen Bitcoine geçmek için nedenleri olduğunu düşündükleri açıktır.

Ocak 2017de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.783 $ dan hala çok uzak olsa da (bu yazı yazıldığı sırada 14.000 $ dan kapanıyor) Bitcoin fiyatı Brezilya reali Türklirası   son 30 gün içinde lira Arjantin pesosu Venezüella bolívarı ve diğer birçok dünya para birimi karşısında şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı.

Çoğumuz için USDye göre BTC fiyatı algılanan değerini ölçen varsayılan ölçüttür. Ancak Bitcoinin bu diğer itibari para birimlerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini gölgede bıraktığı gerçeği 1) bu fiat sistemlerindeki sorunlar ve 2) dünyanın her yerindeki insanların bu sorunlara alternatif olarak Bitcoine koyduğu değerin önemli bir göstergesidir.

BTC/Lira tüm zamanların en yüksen seviyesinde

Kripto para birimi analisti Jason Deanein bu fiyat dönüm noktalarına ilişkin son incelemesinde açıkladığı gibi BTC / liranın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ancak BTC / USDnin gelmemesi liranın dünya rezerv fiat para birimi karşısında satın alma gücünün zayıfladığını gösteriyor.

Deane: “Bunun birkaç nedeni var ancak ana ikisi muhtemelen tutarlı yüksek enflasyon oranından (macrotrends.net tarafından toplanan resmi verilere göre 2018de  % 16.33 ve 2019da% 15.18) ve ticaret bakımından  para birimine duyulan güven kaybından kaynaklanıyor. ” dedi.  “Sonuç olarak Türkiyede ikamet eden biri olarak şimdiye kadar dolar cinsinden kaydedilen mümkün olan en yüksek fiyattan bitcoin satın almış olsanız bile nakit olarak beklemekten daha iyi durumda olacaksınız ve büyük bir farkla. “

Deane bu ay tüm zamanların en yüksek BTC fiyatını gören ve dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 3ünü oluşturan Arjantin Venezuela Sudan Surinam ve Zambiyanın kötüye giden ekonomileri hakkında benzer sonuçlar çıkardı. Hiper enflasyondan ABD tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlara kadar çeşitli nedenlerle bu ülkelerin sakinleri servetlerini korumak için Bitcoine yöneliyorlar.

Deane “Bunlar kendi hataları olmadan servetleri silinmiş veya ciddi şekilde azalmış gerçek insanlar” diye belirtti. “Bu bana göre Bitcoinin neden yerel ve küresel düzeyde oyun değiştirici olduğunu vurguluyor çünkü yakın zamana kadar bu insanların hiçbirinin hükümetleri ters gittiğinde geçerli bir alternatifi yoktu.”

 BTC şu anda tüm dünyada küresel servet koruma aracı olarak kendini kanıtlamış durumda. Dünya B Planını bulmuş gibi görünmeye başlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku