Milyarder Ray Dalio: Bu Gerçekleşirse, Bitcoin (BTC)’in Fişini Çekecekler!

880

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir konferansta kripto para birimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dalio’ya göre lider kripto para birimi Bitcoin gerçekten başarılı olursa, düzenleyici yasalar Bitcoin’in işini bitirecek.

Bridgewater kurucusuna göre düzenleyici yasalar Bitcoin (BTC)’in sonu olacak

CNBC muhabiri Andrew Ross Sorkin ile SALT Konferansı’nda yaptığı konuşmada Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, düzenleyicilerin sonunda Bitcoin (BTC)’in fişini çekeceklerine dair cesur bir tahminde bulunuyor. Bridgewater kurucusunun lider kripto para birimine ilişkin yorumu ise şu şekilde:

Bence günün sonunda gerçekten başarılı olursa onu yok ederler. Onu yok etmeye çalışacaklar ve bence onu yok etmenin yolları olduğu için ortadan kaldıracaklar.

İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu’nda ünlü bir şekilde nakit parayı “çöp” olarak adlandırdıktan sonra Dalio, Sorkin’e hala sözlerinin arkasında durduğunu söyledi. Dalio, doların tüm alternatiflerini “göz önünde bulundurmaya değer” olduğunu ve çeşitlendirme için güçlü bir gerekçe olduğunu iddia ediyor. Bunların yanı sıra Bridgewater kurucusu Dalio, konuşmasının devamında piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in herhangi bir gerçek değeri olmadığını sözlerine ekliyor. Dalio, Bitcoin’e yönelik şu ifadeleri kullanıyor:

Kripto para birimlerini veya diyelim ki Bitcoin’i tarihsel perspektife koyarsanız… tarihsel perspektifte içsel değeri olmayan pek çok şey vardı.

Dalio’ya göre hükümetler kripto paraların başarılı olmasını istemiyor

Dalio, Bitcoin’in “inanılmaz bir başarı” olduğunu ve zamanın testinden çoktan geçmiş olduğunu kabul ederken, hükümetlerin lider kripto para biriminin başarılı olmasını istemediklerini kaydediyor. Dünyanın en büyük hedge fonunun patronu, Çin ve Hindistan’ın kripto para birimlerinden kurtulmak istediğine işaret ediyor. Bununla birlikte, El Salvador’un Bitcoin (BTC)’i yasal bir para birimi olarak kabul etmelerine yönelik attığı adımların önemini de küçümsüyor. Dalio, El Salvador’un BTC hamlesine ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

El Salvador iseniz ve alternatif paranız hakkında konuşuyorsanız, bunun farklı bir şey olduğunu bilirsiniz.

Dalio, önde gelen kripto para birimini sürekli olarak reddettikten sonra, mayıs ayında bir Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı. Konferans sırasında milyarder, kripto para biriminin hala portföyünün bir parçası olduğunu doğruluyor. Ancak, milyarderin kripto yatırımları altına göre çok küçük bir yüzdeye sahip. Dalio kısa süre önce altının üstün bir değer saklama aracı olarak gördüğünü ifade etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku