Daha önce doğru tahminler yapan analist Bitcoin için şimdi ne öngörüyor?

0 2

 Bitcoin kurumsal ve perakende satın alma baskısının ortasında son birkaç hafta içinde yükseklere fırladı.

Bununla birlikte bir düzeltme öngören analistler de var. .

Tarihsel olarak doğru tahminlerde bulunan bir analist yakın zamanda Bitcoinin yakında “15.500-16.000 Dolar” a düşebileceğini söyledi.

Başka bir analist BTCnin parabolik bir yükseliş trendinin altına düştüğünü belirterek bu tahmine katıldı.

Analistler: Bitcoinde düzeltme meydana gelebilir

Bitcoin heyecan verici bir rallinin ardından tekrar popüler hale geldi. Sayısız milyarder ve büyük firma kripto para birimini desteklediklerini ilan ederek perakende yatırımcıları coine daha yakından bakmaya zorladı.

Birçoğu bu yatırımcıların coinlerini sattığından şüphe ederken bazıları Bitcoinin önümüzdeki günlerde ve haftalarda bazı satış baskısıyla karşı karşıya kalacağından korkuyor. Sonuçta Bitcoin altı hafta içinde yaklaşık % 70 oranında değer kazandı ve bu zaman dilimi içinde temelde diğer tüm varlıklardan daha iyi performans gösterdi.

 Daha önce yaptığı doğru tahminlerle bilinen bir analist Bitcoinin önümüzdeki haftalarda çok daha düşük düzeltme yapmasını bekliyor

Analist geçtiğimiz günlerde Bitcoinin yakında “15.500-16.000 $” a gönderilebileceğini söyledi. Bu Bitcoinin en son yükseklerden önce konsolide olduğu ve düşüş trendinde konsolide olabileceği mantıklı bir yer haline getirdiği yerdir.

Bu tahmini yapan analist 2020nin sonlarında Bitcoinin 3.000 Dolar lara ulaşacağını ve XRPnin 0.11 Dolar aralığına ulaşacağını tahmin edenle aynı. Birçoğunun analistin tahminlerini ciddiye almamasına rağmen  her iki kripto para birimi de Mart ayında bu fiyatlara yakın konumdalardı.

Ayrıca başka bir analist de BTCdeki düzeltmeyi öngören tahminlerde bulundu.

Bu analist kısa süre önce aşağıda görülen grafiği paylaştı bu da BTCnin haftalar önce başladığı parabolik yükseliş trendinden ayrılmanın ortasında olduğunu gösteriyor.

Bir varlık parabolik bir yükseliş trendinin altına düştüğünde genellikle yükseliş trendinin değerinin % 60-80i oranında düzelir. Bu Bitcoin analistlerinin kripto para biriminin şimdi düşeceğini düşündüğünden çok daha sert ancak çoğu kişi 15.000-16.000 $ a geçişin tamamen mantıklı olduğunu kabul ediyor.

 Satış baskısı piyasayı vuruyor

Daha önce bildirildiği üzere analist Willy Woo yakın zamanda satış baskısının arttığını öne sürdü:

“O kadar çok FOMO ve güçlü temeller patlak veriyor ayrıca piyasanın yerel olarak aşırı ısındığına dair işaretler var. İlk denemede ikinci kez denemeden önce reddedilmeden veya pekiştirmeden tüm zamanların zirvesini kırarsak çok şaşırırım. ”    “

Yine de bir OTC masasının madeni para biriktirdiğini düşündüren en iyi borsalarda tutarlı bir zaman ağırlıklı ortalama fiyat alımının kanıtladığı gibi kurumsal oyuncular tarafından satın alınan çok sayıda Bitcoin olduğu yaygın şekilde bildirilmiştir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku