Bitcoin volatilitesine dair ilginç bir istatistik

0 4

Bitcoin uzun zamandır “oynak” olarak tanımlanıyor. Ancak bir yatırım yönetimi firması resmin daha karmaşık ve farklı olduğuna işaret etti.

Bitcoin sürekli olarak “yüksek volatilitesiyle” gündeme gelir.

Ancak yatırım yönetimi şirketi VanEck para birimini S&P 500deki hisse senetleriyle karşılaştırdı.

Firmanın araştırması Bitcoinin endeksteki 112 şirketten daha az değişken olduğunu buldu.

Yatırım yönetimi firması VanEcke göre Bitcoinin volatilitesi birçok hisse senedinden daha düşük.

Firma kripto para birimini S&P 500deki şirketlerle karşılaştırdı ve Bitcoinin 90 günlük bir süre içinde 112den daha az değişken olduğunu buldu. Geçtiğimiz yıl Bitcoin endekste 145 hisse senedinden daha iyi bir yatırım oldu.

Bitcoin oynaklığı nedeniyle geleneksel finans dünyasında bazıları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Ancak VanEck hikayenin daha önce inandığı kadar basit olmadığını söyledi.

Firma Cuma günkü bir blog yazısında “Bitcoin değişken bir varlık olmaya devam ederken diğer önemli varlıkların Bitcoinden daha değişken olduğu konusunda araştırmacıları ve yatırımcıları şaşırtabilir” dedi.

“Son birkaç yıldaki volatilitenin büyük bir kısmı küçük toplam piyasa boyutuna duyarlılığa düzenleyici engellere ve genel olarak ana akım hisse senedi ve sermaye piyasalarındaki sınırlı penetrasyona bağlanabilir.”

 Firma bir ABD Bitcoin borsa yatırım fonunun henüz mevcut olmadığını ancak ortaya çıktığında “iyi bilinen endekslerdeki ve ETFlerdeki birçok hisse senedi ile benzer volatilite özellikleri gösterebileceğini ekledi.  ” VanEck Bitcoin ETF için kendi uygulamasını geri çekti.

Bu Bitcoinin geleneksel hisse senetlerinden daha iyi bir yatırım olduğunu ilk kez kanıtlamıyor. Bir yatırımcı Ocak 2019da ilk 10 kripto para birimine deney olarak 1.000 dolar yatırdı ve kazanç sağladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku