Kraken CEO’su: Daha Fazla Bitcoin (BTC) Almak İçin Böbreğimi Satarım

24

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin (BTC)’in 2021’de 200 bin dolar’a ulaşacağına inanıyor. Powell ayrıca, İnsanların daha fazla BTC satın almak için, sadece makarna yemeyi kabul edeceklerini de ima etti.

Böbreklerimi nasıl satacağımı araştırıyorum

Bloomberg TV ile yapılan yakın tarihli bir röportajda Powell, Bitcoin fiyatıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Kraken CEO’su, BTC’nin 2021 sonunda 200 bin dolara ulaşabileceğini öne sürerek, önceki fiyat hedeflerine bağlı kaldı. Powell BTC için yaptığı fiyat değerlendirmesini haklı çıkarmak için şu ilginç ifadeleri söyledi:

Daha fazla Bitcoin satın almaktan bahsederken, şahsen şu anda böbreklerimi nasıl satacağımı araştırıyorum. İnsanlar, bu seviyelerde Bitcoin satın almak için sadece makarna yemeye bile razılar.

Bitcoin lunaparktaki hızlı trene benziyor

Powell, son fiyat hareketini “biraz düşüş” olarak nitelendirerek, Bitcoin konusunda son derece iyimser görünüyor. Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolar‘a ulaştığından beri  yüzde 43’ün üzerinde düştü. Ancak Powell iyimser ve bu konuyla alakalı olarak şunları ekledi:

 Bunu defalarca gördük, Bitcoin, lunaparktaki hız treni gibidir. İner ve sonra gene yükselir. Bu heyecanlı yolcılağa tahammül etmek için, demir bir mideye sahip olmanız gerekir, ancak bununla başa çıkabilenler için kazanımlar çok büyük.

Kira paranızı BTC’ye yatırmayın

Powell, BTC fiyatının yükselmesi konusunda iyimser olsa da, Kraken CEO’su yatırımcıların ev kiraları için kulalanacakları parayı BTC üzerinde kumar oynamaması gerektiğini yineledi ve şunları vurguladı:

 İnsanlar kesinlikle kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla yatırım yapmamalı, bu sektör, yine de çok riskli bir yatırım.

Powell, Bitcoin (BTC)’e yatırım yapmanın riskli olduğunu kabul etse de, uzun vadede bunun “kesinlikle harika bir yatırım” olduğuna inandığını söylüyor. Powell, portföyünün yüzde 100’ünü Bitcoin’e yatırmayacağı ve kira parasını da bitcoin’e yatırmayacağı sonucuna varıyor. Kripto para piyasında son zamanlarda özellikle meme coin’leri büyük riskler oluşturuyor.

Square CEO’su Jack Dorsey de yakın zamanda BTC fiyat potansiyeli üzerindeki iyimserliğini dile getirdi. CEO, daha önce Square’in bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmayı düşündüğünü belirtmişti. Dorsey, Bitcoin’in herkes için olduğuna ve donanım cüzdanının Bitcoin’in kitlelerin eline geçmesine yardımcı olacağına inanıyor.

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku