Cüzdanlardaki Bitcoin dağılımı neyi işaret ediyor?

0 0

Cüzdanlardaki Bitcoin dağılımı daha büyük benimsenme için bir boğaya işaret ediyor…

Bitcoin ekosisteminin sağlığını belirlemek için analistlerin kullandığı birkaç farklı ölçüm bulunuyor. Hash oranı ve işlemler en popüler olanlardan ikisi. Ancak adres sayısı bakımından dağılımı kabul oranlarını belirlemek için de kullanılabilir.

Geçtiğimiz iki yıl boyunca BTC adreslerinin sayısı artmış durumda. Bu durum varlığın daha fazla benimsendiğine işaret ediyor. En büyük kazanç sadece birkaç balina ya da büyük rakamlara tekabül etmeyen ve alım satımı olmayan daha eşit bir dağıtım öneren bir milyon satoshiden az olan adreslerin sayısı.

The Block’ta araştırma direktörü olan Larry Cermak’a göre bu çok yüksek bir ölçüm.

“Bu muhtemelen bugüne dek gördüğüm Bitcoindeki en boğa grafiği. Tek bir kişinin birden fazla adrese sahip olmasına rağmen bu bana açıkça kullanıcı büyümesini ve iyileştirici bir dağıtım olduğunu gösteriyor. ”

Çok büyük miktarlarda BTC tutan adreslerin sayısı küçüklerin oranının yakınında hiçbir yerde artmadı. 2017den bu yana 2018deki büyük ayı piyasasına rağmen sadece 100 bin satoshis tutan adreslerde büyük bir sıçrama meydana geldi. Bu daha küçük miktarlarda Bitcoinin kitle birikiminin bir işareti olabilir.
Benzer bir gözlemde Coinbase CEOsu Brian Armstrong tarafından yapılıyor. Kendisi 10 BTC’yi tutan adreslerdeki artışa işaret ediyor ve bunun da yeni bir zirveye ulaştığını vurguluyor.

“Kripto endüstrisinin büyümesini gösteren Coinmetricsden gelen harika grafikler var. Örneğin son zamanlarda en az 10 Bitcoin bulunduran adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.”

Kullanıcıların birden fazla adres alabilmesi veya Binance gibi büyük borsaların sahip olabileceği etki gibi bu metriği kullanmama konusunda bir takım argümanlar vardı. Ancak genel olarak Bitcoin büyümesinin ve benimsenmesinin olumlu bir göstergesi olarak görülmüş durumda.

Çok az sayıda balinanın BTC tedarikinin orantısız bir miktarını kontrol edebileceği ve dolayısıyla fiyatını etkileyebileceği sıklıkla önerilmiş bir durumda. Ancak Bitinfocharts.comdaki istatistikler sadece bir dolar tutan adreslerin sayısının da yukarı çıktığını gösteriyor.

Site BTC adreslerinin neredeyse yarısının 100 bin satoshiden daha azını tuttuğunu gösteriyor. Adresin dörtte biri 100 bin ila bir milyon satoshi arasında tutuluyor ve % 17si bir milyon ila on milyon satoshi içeriyor. BTC adreslerinin yalnızca yüzde 10u web sitesine göre 1 Bitcoinden fazlasını tutuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku