Cumhuriyetçilerin Meclis Liderinden Hükümete Bitcoin (BTC) Eleştirisi!

0 40

Kripto para birimi endüstrisi hızla büyümeye devam ederken, buna yönelik ortaya çıkan ana akım da dikkat çekiyor. Özellikle Bitcoin (BTC)  birçok kişi tarafından övülürken, aynı zamanda eleştirilerin odağı haline geldi.

Dünyanın her yerindeki hükümet ve düzenleyici kurumların Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kontrolüne dahil olmak istemeleri şaşırtıcı olmamalı. Bu amaçla, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi lideri, Bitcoin’in artık göz ardı edilemeyeceğini ve düzenleyicilerin harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

CNBC ile yapılan bir röportajda Kongre Üyesi Kevin McCarthy, kripto para topluluğunun artık hayatımızın bir parçası olduğunu ve yetkililerin bu gerçeği kabul etmesi gerektiğini söyledi. Bitcoin dışında, Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) gibi diğer altcoinler de hız kesmeden büyüdüğü için bu kesinlikle doğrudur.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimine mesafeli davrandılar. McCarthy, politikacıların duruşları sorulduğunda, yetkililerin son zamanlarda Bitcoin’i ortadan kaldırmak için kripto para birimini görmezden gelmeye çalıştıklarını ve “Göremiyorsam, o zaman var olmaz zihniyetini” yansıttığını söyledi.

Çin Endişesi 

Dahası McCarthy, kripto para birimi endişelerinden de bahsetti ve hükümeti blockchain’in hükümetin işlevselliğini mükemmel bir şekilde geliştirebileceğini ve bu sektörün araştırılması gerektiğini belirtti. İlgili bir haberde, CNBC’ye 2019’da Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısını sevdiğini, ancak kara para aklama gibi yasadışı finansmana karşı mücadele açısından tam olarak istediği yer olmadığını bildirdi.

McCarthy, ve diğer ülkeler dijital para teknolojileri ile ilerlerken ABD’nin Bitcoin’in potansiyel sonuçlarını görmezden geldiği konusundaki endişelerini dile getirdi. McCarthy,

“Düzenleyenler ve hükümette bulunanlar bunun gelecek için ne anlama geldiğini anlamaya başlamalılar. Çünkü diğer ülkeler özellikle Çin ilerliyor. Gelecek yüzyılın bizim olmasını istiyorum. Amerika’nın geride kalmasını istemiyorum ” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku