ABD Bu Üçlüyü Konuşuyor: Bitcoin (BTC), Psikopat Aşık ve Kimyasal Silah

0 37

ABD’nin Missouri eyalatinde yaşayan Jason William Siesser, karanlık ağda Bitcoin (BTC) ile tehlikeli bir kimyasal silah satın almaya çalıştı. Jason, satıcıya kimyasal maddeleri yakın zamanda kullanmayı planladığını söyledi. Satın alınan tehlikeli maddelerin en az 300 kişiyi öldürebileceği bildirildi.

Lider kripto pra biriminin, karanlık ağda kimyasal silah satın almaya çalışan bir cani tarafından ödeme seçeneği olarak kullanılması yine dünyanın gündemine oturdu.

Federal yetkililere göre, 46 yaşındaki Jason Siesser, tehlikeli maddeyi 2018 yazında iki kez satın almaya çalıştı. Adalet Bakanlığı, Jason’un, satıcıya bir çocuk adına bir teslimat adresi verdiğini söyledi.

O yıl 4 Temmuz’da Siesser, iki adet 10 mililitre birim kimyasal sipariş etti ve ödemesini Bitcoin ile yaptı. Soruşturma, kimyasal maddeler gönderilmedikten sonra Jason’ın satıcıyla temasa geçtiğini ve korkunç niyetini açıkladığını ortaya çıkardı:

“Kimyasal maddeleri aldıktan kısa bir süre sonra kullanmayı planlıyorum”

Ertesi ay Jason, ölümcül kimyasaldan üç adet 10 mililitre doz sipariş etti ve aynı kripto para birimiyle tekrar ödeme yaptı. Satın alma bedeli 150 dolardı. Bazı tahminler, bu maddelerin başarılı bir şekilde kullanılmasının 300 kişiyi öldürebileceğini bildirdi.

Aşk Acısı

Soruşturma, Jason’ın yakın zamanda aşk hayatının sona ermesinden dolayı şiddetli aşk acısı, öfke ve kızgınlık yaşadığını ortaya çıkardı. Adalet Bakanlığı yaptığı basın açıklamasında, Jason’ın “gönül yarasına neden olan eski sevgilisi yüzünden depresyona girdiği ve eski sevgilisini öldürmeyi planladığı ortaya çıktı.

Neyse ki, polis teşkilatı ve dedektifler, Jason’ın vahşi planını ortaya çıkarmaya başardı. Kimyasal madde içeren bir paketin kontrollü teslimi 23 Ağustos 2018 tarihinde Jason’un evine gönderildi.

Adalet Bakanlığı, “Jason, paketin sipariş ettiği kimyasal silahı içerdiğine inanıyordu, Jason kargo görevlisinden pakti aldı ve evine götürdü”. dedi.

Jason’ın evinin aranması sırasında memurlar ayrıca, kardiyum arsenit, kadmiyum metal ve büyük miktarda hidroklorik asit gibi başka toksik elementler de buldular.

Jason Siesser, suçunu kabul ettikten sonra Salı günü 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku