Cumhurbaşkanı Başdanışmanından Çarpıcı Kripto Para Açıklaması

0 226

Tüm kripto para piyasası Thodex’teki dolandırıcılık iddialarıyla sarsılırken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, kripto paralarla ilgili açıklamalar yaptı. Ertem’in ayrıca Twitter hesabında Thodex haberini RT’lediği de dikkatlerden kaçmadı.

Habertürk’te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, Türkiye’de kripto paralarla alakalı çalışmaların kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen gün yapılan düzenleme çok sayıda merkez bankası tarafından da yapılan, yapılmakta olan düzenlemeydi. Türkiye, küresel tarafı da takip ederek kendi ekonomi sistemine de uygun, onunla barışık piyasa düzenlemesi yapacaktır.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, konu üzerine çalışmaların olduğunu ifade etti ve şunları ekledi:

“Bu konuda başta merkez bankamız olmak üzere ilgili kurumlarımız çalışıyorlar. Bu konudaki düzenlemeler reform programımızda da var. Burada esasında saadet zincirleri oluşuyor. Bu konuda hem vatandaşlarımızın tasarruflarını doğru değerlendirmesi açısından hem de haksız kazanç elde eden yapıların oluşmaması açısından çok hızlı düzenlemeler yapılması gerektiği kanaatindeyim ve bu da en kısa zamanda yapılacak”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku