CryptoQuant Raporu Bitcoin Madencilerinin Fiyat Tahminini Ortaya Çıkardı!

252

Kripto para analitik firmaları CryptoQuant ve Glassnode tarafından yayınlanan son raporlar, Bitcoin (BTC)’in hash rate’inin büyük oranda toparlandığını ve Bitcoin madencilerinin madencilik ekipmanı satın almaya devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin madencileri yeni ATH bekliyor!

CryptoQuant tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin madencileri, BTC’nin 48 bin dolar seviyesini aşmasını ve uzun vadede yeni ATH’ye ulaşmasını bekliyorlar. Rapor,  bu nedenle, Çin ve diğer bazı ülkelerdeki kripto para madenciliği yasağına rağmen madencilerin Haziran ayından bu yana ekipman satın aldıklarını ortaya koydu. CryptoQuant’a göre, Çinli kripto para madencileri, Çin’in dışına Kanada ve Kazakistan gibi ülkelere taşınarak çalışmaya devam ettiler. Çin hükümetinin baskıları ve yasakları sonucu dibe vuran Bitcoin hash rate’i, kısa sürede inanılmaz bir ivme kazandı. BitInfocharts tarafından sağlanan verilere göre, 29 Ağustos itibariyle hash rate 132.3511E seviyesine  yükseldi.

CryptoQuant analisti, madencilerin “akıllı para spekülatörleri” olarak kabul edildiğini, çünkü Bitcoin fiyatını tahmin etme yeteneklerinin karlarını büyük ölçüde etkilediğini açıklıyor. Madenciler, Haziran ayından beri madencilik ekipmanı satın alıyorlar. Analist Scot Melker, madencilerin Bitcoin (BTC) orta ve uzun vadede toparlanmasını bekledikleri için çalışmaya devam etmeye istekli olduklarına inanıyor. Bunun dışında Glassnode grafiği, Bitcoin’in şu anda büyük bir birikim talebinde olduğunu belirtti.

Santiment: her şey yolunda görünüyor

Bitcoin fiyatının, tekrar ana direncin altına düşmeden önce kısa bir süre için 50 bin doları geçmesinden bu yana yaklaşık bir hafta geçti. Santiment tarafından yapılan analiz, BTC trader’larının fiyatın yatay yönde hareket ettiği için, sabırsızlandığını ve piyasadaki genel duygunun olumsuza döndüğünü gösteriyor.

Santiment’e göre, bu, geçmişten de anlaşılacağı gibi, lider kripto para biriminin geri sıçrama yapması için mükemmel bir zaman. Bitcoin için zincir üstü kilit destek bölgesi, mevcut fiyat bölgesindeki güçlü talep göz önüne alındığında bir rahatlama olarak değerlendirilebilir, ancak daha düşük fiyat bölgesinde daha güçlü bir birikimli talep var.. Bu nedenle, 50 bin dolar çok önemli bir bağlantı noktası haline geliyor. 100 bin dolarlık tahminler hala geçerli olduğundan ve FUD faktörü görünürlerde yok iken, BTC’nin kilit direnci geçmesine yardımcı olabilecek yeni bir fiyat ivmesi beklenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku