CryptoQuant Raporu: Bitcoin Hala Boğa Piyasasında!

23

Bir Cryptoquant analisti, son yüzde 50 düzeltmeye rağmen Bitcoin (BTC)’in boğa piyasasında kaldığını düşünüyor. Ünlü analiz şirketi, paylaştığı veriler ile pek çok kripto kullanıcısını bilgilendirmeye devam ediyor.

CryptoQuant verilerine göre Bitcoin hala boğa piyasasında

MVRV döngüsünü analiz eden Güney Kore merkezli bir Blockchain analiz şirketi olan CryptoQuant’ın Twitter üzerinde paylaştığı verileri, 2013’ten bu yana Bitcoin (BTC)’in düşüşte olduğu (genellikle yoğun bir şekilde düştüğü) dönemlerin yükselişten önce dipten satın almak için en iyi zamanlar olduğunu gösteriyor.

CryptoQuant analisti, Bitcoin’in hala bir boğa piyasasında olduğunu belirtiyor. Daha önce, analiz şirketi, Bitcoin için ayı piyasasının MVRV oranına dayalı verilere göre gelmediğini belirtmişti. MVRV (piyasa değeri-gerçekleşen değer oranı), bir kripto para biriminin piyasa değerinin gerçekleşen değerine oranını göstermekte kullanılan bir metrik. Ek olarak 20 Temmuz Salı günü en düşük seviyesi olan 29.500 dolar seviyesine düşen BTC, o günden beri toparlanıyor. Yazım sırasında BTC fiyatı 32.204 dolar ile destek seviyesinde kalmaya devam ediyor.

Bitcoin’in daha da düşmesi B-Word konferansı sayesinde engellenmiş oldu

20 Temmuz’da 29.700 dolarlık bölgeye düştükten sonra, Bitcoin önce 30 bin dolar ve 31 bin doların üzerinde toparlanmayı başardı ve ardından 32.300 dolarlık fiyat işaretini geri almak için yükseldi. Uzmanlara göre BTC’nin yükselmesini hızlandıran şey, Twitter CEO’su ve BTC destekçisi Jack Dorsey, Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk ve ARK hedge fonu CEO’su Cathie Wood’un yer aldığı Bitcoin’e adanmış B-Word çevrimiçi konferansıydı.

Dogefather lakabıyla anılan Elon Musk, B-Word konferansı sırasında, kendisinin ve şirketleri olan Tesla ve SpaceX’in portföylerinde Bitcoin yatırımları olduğunu ve hiçbirinin onu satma niyetinde olmadığını açıkladı. Musk, portföyünde ayrıca Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) bulundurduğunu da ifade ediyor. Twitter üzerinden yaptığı spekülasyonlarla tanınan Musk, daha önce BTC madenciliğinin yüksek miktarda karbon ayak izi üretmesini öne sürerek, şirketi Tesla’da Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceklerini açıklamıştı. Ünlü milyarder ayrıca, Bitcoin’in proof-of-work (PoW) tabanlı madencilik yönteminin eskisinden çok daha çevreci hale gelmesi sebebiyle Tesla’nın BTC’yi bir ödeme şekli olarak kabul etmeye devam edeceğini de ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku