Crypterium (CRPT) Nedir?

5

Crypterium (CRPT) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. CRPT projesi, kripto para bankası olarak tasarlanmıştır. Crypterium, sanal dünya ile gerçek dünya arasında finansal bir köprü kurmaktadır. Estonya merkezli olan CRPT, finansal sektör çarpıcı bir yaklaşım getirmektedir. Şirkette Blockchain temelli mobil bankacılık uygulaması, kripto-itibari para entegrasyonlu hizmet ve ödeme altyapısı mevcuttur. Bu sayede gündelik hayatımızda kripto para kullanmanın zorluklarına çözüm getirmektedir. Özellikle banka, üç alana özel çözüm getirmektedir. Bunlar: Kripto paraların gündelik alışveriş amaçlı bireysel kullanıcılar tarafından kullanılması, şirketlerin kripto para edinmesi ve kripto kredi almak için basitleştirilmiş prosedürlerdir.

Aynı zamanda Crypterium kripto bankası 2017 yılında kurulmuştur. Bu mobil bankacılık, şirketler için kripto para alımları, geliştiriciler için açık kaynaklı kripto para platformları ve merkezsiz kripto kredi alma fırsatlarını tek bir noktada eritmektedir. Özellikle sektörde engin tecrübelere sahip, Blockchain tutkunları tarafından kurulmuştur. Yatırım bankacısı Steven Polyak, farklı şirketler için finansal hizmetler CEO’luğu yapmıştır. Uluslararası stratejist Austin Kimm, finansal teknoloji, bankacılık ve kripto sektörlerinde 10 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir. Gleb Markov ve birçok şirkete bağlı olarak çalışan, girişimci Vladimir Gorbunov’da yer almaktadır.

Nasıl çalışır?

Bankalar müşterileri akıllı telefonlarına CRPT mobil bankacılık uygulamasını indirip anında ödeme yapabilmektedir. Özellikle uygulama, Crypterium’un satış noktalarının yanında Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay noktalarını da aktive etmektedir. Proje kullanıcılarına sadece tek bir şey yapmak kalıyor. Bu da telefonunu Mastercard PayPass, Visa payWave veya UnionPay yüklü POS cihazından geçirip, QR kodunu okutarak işlemi başlatmaktır. Geriye kalan bütün transfer işini banka halletmektedir. Ayrıca işlemler oldukça kısa sürede onaylanmaktadır. Proje bu modelin banka için sadece bir başlangıç olduğu vurgulamaktadır. CRPT, diğer geleneksel bankacılık prosedürlerini Blockchain teknolojileri ve kripto paralarla entegre etmeyi planlamaktadır.

Ayrıca bankanın geliştirdiği yenilikçi araçlarda işlem limitsiz çabuk ödemeler, gizli masrafların olmadığı kripto-itibari para takas hizmetleri mevcuttur. Bunların yanında iyi takas oranları için kısa vadeli rezervasyonlar da vardır. Hatta işlemlerden kalan nakit para üstü ödemeleri, özel Token’lerle verilen kripto krediler gibi farklı hizmetler de bulunmaktadır.

Crypterium (CRPT) nedir? Nasıl satın alınır?

Şu anda CRPT ile işlem yapılabilen borsalar; KuCoin, Coinbase Exchange, Huobi, Gate.io ve HitBTC’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle CRPT listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonrasında borsanın hesap açma adımlarını izleyin. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayın. Bir diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını izleyin. Son adım olarak ise istenilen bakiye tutarınca CRPT Coin’i seçerek alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku