CrossTower Araştırması: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Fiyatını 50.000 Dolar Seviyesinin Üzerinde Tutacak

0 0

Kurumsal kripto para ticaret platformu CrossTower Pazartesi günü paylaştığı bir raporda büyük yatırımcıların Bitcoinin 50 bin doların altına düşmesine izin vermeyeceğini iddia etti.

 Rapora göre 1000 BTCnin üzerinde tutan adresler büyük geri çekilmelerin ardından Ocak ayında rekor seviyelere yükseldi. Bu Bitcoinin nispeten yüksek fiyatına rağmen balinaların güçlü bir şekilde dipten satın aldığının kanıtıdır.

Mastercardın belirli kripto para birimlerini entegre etme kararı ve BNY Mellon’un yeni başlatılan saklama hizmetleri gibi sektördeki olumlu iş gelişmeleriyle birleştiğinde CrossTower görünümün dijital varlık piyasaları için yükselişe geçtiğine inanıyor. Firma ayrıca Teslanın 15 milyar dolarlık BTC satın alımı gibi kurumsal Bitcoin hazinesindeki büyümenin yükseliş durumunu güçlendirdiğini belirtti.

CrossTower araştırma analisti Martin Gaspar yaptığı açıklamada 

“Son haftalarda 1.000den fazla BTC tutan rekor miktarlarda adreslerin kurumsal ilginin arttığının kanıtı olduğuna ve muhtemelen kurumsal yatırımcıların Bitcoinde aktif hale geldiği Ocak ve Şubat aylarında birçok manşeti yansıttığına inanıyoruz” dedi. .

Gaspar şunları ekledi:

“Değerlendirmelerimize göre birçok kurumsal yatırımcı Bitcoini dijital altın olarak anladıkları için al-ve-tut zihniyetiyle giriyor. Zincir üzerindeki veriler geleneksel olarak akıllı para olarak görülen bu yatırımcıların Ocak ayı fiyat zayıflığını BTC alma veya alana girme fırsatı olarak gördükleri ve bunun da olumlu bir gelişme olduğunu biliyoruz “

Diğer Faktörler 

CrossTower ayrıca rekor stablecoin varlıkları ve hacmi arasında merkezileştirilmiş borsalarda tutulan Bitcoin toplamında keskin bir düşüş kaydetti ve bu eğilimin piyasalara daha fazla yükseliş ivmesi sağlayacağını açıkladı. CryptoQuanttan alınan verileri analiz eden CrossTower kripto para  borsalarındaki stablecoin hacimlerinin Şubat ayı itibarıyla 74 milyar dolar olduğunu buldu. Bu oran Aralık 2020ye göre yaklaşık yüzde 159 arttı.

BTC fiyatı Pazartesi günü kısa bir süre için 50 bin doların altına düştü ancak tekrar üstüne çıkmayı başardı. Ani düzeltmeye rağmen Bitcoin geçen hafta yüzde 12den fazla değer kazandı. CoinMarketCap verilerine göre yılbaşından bugüne BTC fiyatı neredeyse yüzde 85 arttı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku