Kripto Para Piyasasında Son Durum! Bitcoin de (BTC) Yaşanan Düşüş Tüm Piyasayı Etkiledi

0 0

Kripto para piyasasında 23 Şubat oldukça kötü başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde yüzde 11.20 değer kaybı yaşayarak 49.960 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoinde yaşanan düşüş altcoinleri de etkileyerek piyasa yine kırmıza büründü.

Toplam kripto para piyasası 1.5 trilyon dolara gerilerken Bitcoinin piyasa değeri ise 930 milyar dolara kadar düştü. Bununla birlikte BTCnin piyasa hakimiyeti ise yüzde 61.7 seviyesinde yer alıyor.

En büyük altcoin konumunda bulunan Eethereum (ETH) yüzde 14 değer kaybı ile 1.616 dolar seviyesine kadar geriledi. Dün hatırlayacağınız üzere ETH Amerika merkezli kripto para borsası Krakende anlık olarak 700 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Dün yaşanan ve etkileri bugün de devam eden ani çöküş sonrası birçok kripto para borsası para çekme işlemlerini kapattı bazıları ise tamamen çöktü. Her yaşanan ani hareket sonrası kullanıcıların bu şekilde mağdur edilmesi kripto para topluluğundan yine büyük tepki ile karşılandı.

Kripto para borsası Binanceın tokenı Binance Coin (BNB) son günlerde oldukça iyi performans gösterek piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para olmayı başarmıştı. BNB piyasa değeri sıralamasında yerini koruyor ancak yüzde 15lik bir değer kaybına uğrayan BNB yazım itibari ile 237 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

6 yıl sonra ilk kez BNBde yaşanan çıkış ile sıralamada ilk 5teki yerini kaybeden XRP dün görülen Ripple ve SEC davası sırasında ani yükselişler yaşadı. Yaşanan bu yükseliş son 24 saatlik fiyat grafiğine yansıdı ve XRP yüzde 0.23 değer kazancı ile yeşil duruma dönen nadir kripto paralardan oldu.

Piyasa değeri bakımından ilk 100 kripto para arasında son 24 saat saatin en çok kaybedeni geçtiğimiz hafta iyi bir çıkış yakalayan DODO oldu. DODO son 24 saat içerisinde yüzde 30a yakın değer kaybına uğradı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku