Covid-19 Salgını Bu Ülkede Altın Piyasasını Sert Vurdu!

0 40

Hindistan’ı kasıp kavuran koronavirüs salgını, ülkenin altın piyasasını da vurdu. Ülkede 2021’den beri ilk kez indirimli satış yapılırken, alıcılar uzak duruyor.

Reuters’in haberine göre, bu hafta altın fiyatları, yüzde 10.75 ithalat vergisi ve yüzde 3 satış vergileri dahil olmak üzere ons başına 2 dolar indirimle satışa sunuldu.

Ülke, yüksek Covid-19 vakaları kaydetmeye devam ederken, farklı eyaletler, sıkı karantinalar uyguluyorlar. Çoğu mağazanın kapalı kalmasıyla, altına olan genel talep doğal olarak olarak etkilendi.

Dünya Altın Konseyi, 2021’in 2. çeyreğinin sonuna kadar ülkenin altın tüketiminde bir düşüş öngörüyor. 2021’in 1. çeyreğinde, yüksek tüketici talebi ve değerli metaller için rekabetçi fiyatlar ile katalize edilen altın talebi yüzde 37 artarak 140 tona çıkmıştı.

Çin’de Fiyatlar Değişmedi

Çin’de altın fiyatları geçen haftaya göre değişmedi ve standart spot altın fiyatları üzerinden 8-10 dolarlık primler uygulandı.

MAK Çin Bölge Direktörü Bernard Sin şunları söyledi:

 ”Çin’deki süper uzun hafta sonu öncesinde iyi bir hacim görüyoruz. Faiz oranları düşük kaldığı sürece, yatırımın altına kaydığını görmeye devam edeceğiz”

Singapur piyasaları için altın primleri, bir önceki hafta kaydedilen 1.6- 1.8 dolar’dan 1.5-2.0 dolar seviyesinde yer alıyor.

Japonya’nın bazı bölgelerinde yeni COVID-19 vakaları kaydedildiği için, altın fiyatları 0,50 dolarlık sabit primler kaydetti.

Nisan ayının başında, çoğu Asya ülkesi altın talebinde artış kaydetmişti. Talep düşük fiyatları takip etti, ancak ilginç bir şekilde Hintli kuyumcular pandeminin ortasında ekonomik belirsizlik konusunda temkinli kaldılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku