Çok yakında en büyük Bitcoin satıcıları borsalar olacak

0 0

Kripto para analisti Willy Woo Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasından sonra lider kripto paradaki en büyük satıcıların borsalar olacağını ileri sürdü.

Woo “2020 bölünmesinden sonra madenciler en büyük Bitcoin satıcıları olmaktan çıkacak. Sahne değişimleriniz olacak ve başrolü oynayacaklar” dedi.

Woo bunu borsaların BTC ile işlem komisyonları toplamaları ve bunu daha sonra itibari para karşılığında satmalarına dayandırıyor.

Piyasada sadece iki benzeri görülmemiş satış baskısı bulunduğunu vurgulayan analist madenciler tarafından üretilen ve borsa işlem ücretleri ile elde edilen BTCleri sattıklarını açıkladı.

BİTCOİN NEDEN HAFTA SONLARI DEĞER KAYBEDİYOR? TIKLAYIN

Woo yaptığı hesaplamada madencilerin bölünmeden sonra günlük 900 BTC satış basıncı yaratacağını oysa bu rakamın borsa tarafında 1200 BTC olacağını belirtti.

Analist “Bitcoinin 2017-2020 arasındaki uzun vadeli fiyat grafiğine baktığımda BitMEX tarzı vadeli işlem borsalarının yükselmesinin fiyatta geri dönülemez bir ayak izi bıraktığını görüyorum” dedi. Ayrıca vadeli işlem borsalarının Bitcoinin yeni zirvelere ulaşmasını yavaşlattığını iddia etti.

Woo’nun sözlerine Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan itiraz geldi. Zhao bunun Binance’in durumunda geçerli olmadığını belirterek “Komisyonların çoğunu BNB ile alıyoruz ve sadece masraflarımızı karşılayacak kadar satıyoruz. Kalanı ise elimizde tutuyoruz. Giderlerimiz gelirlerimize göre çok düşük.” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku