CoinShares Raporu: Ethereum (ETH) Haftalık Kurumsal Kripto Para Girişlerinin Yüzde 80 ini Çekmeyi Başardı

0 1

Kurumsal yatırımcıların dünyanın en büyük ikinci kripto varlığına odaklanmasının ardından Ethereum geçen hafta toplam haftalık kripto girişlerinin yaklaşık yüzde 80ini çekmeyi başardı. ETH geçen hafta toplam 245 milyon doların 195 milyon dolarıını çekti.

CoinShares tarafından yayınlanan en son rapora göre Bitcoin geçen hafta 42 milyon dolarlık giriş gördü. Bu BTCnin 8 Ocak 2021den bu yana en düşük haftalık girişi oldu. BTCdeki haftalık düşük girişlere rağmen raporda çok az kâr elde edildiğine dair kanıtlara yer verildi.

Ethereum için kurumsal talep 2021in başından beri artıyor. Dünyanın en büyük dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Ocak ayının sonunda Ethereum Trustı yeniden açtı ve şirket son 7 günde 108.546 ETH aldı.

Rapor şunları belirti:

“Fon akışları bu hafta alışılmadık bir şekilde Ethereuma odaklandı ve piyasada toplam 245 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Bu girişlerin 195 milyon doları Ethereuma yöneldi ve bu oran toplam miktarın yüzde 80ini temsil ediyor. Yatırımcıların çeşitlilik aradığına ve Ethereum temelleri konusunda giderek daha rahat hale geldiğine inanıyoruz 

Kurumsal Talep Artıyor

ETHnin fiyatı CME’nin ETH vadeli İşlemlerinin piyasaya sürülmesinden sonra bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.810 doları kaydetti. Kripto para birimi 2021in başından bu yana yaklaşık yüzde 150 arttı. Grayscale toplam değeri 5.19 milyar dolar olan 3.04 milyon ETHye sahip. Varlık yöneticisi son 24 saatte 2.954 Ethereum satın aldı. Bitcoin haftalık kripto para girişlerindeki düşüşe rağmen 2021de kurumsal yatırımcıların tercihi olmaya devam etti. Grayscale toplam 288 milyar dolar değerinde yaklaşık 649.500 BTCye sahiptir.

Rapor Bitcoin ile ilgili olarak şu noktaya değindi:

“Bitcoin 8 Ocak 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldığından beri en düşük girişini gördü.(42 milyon dolar). Bitcoindeki bu düşük girişlere rağmen kar elde edildiğine dair çok az kanıt görüyoruz. Genelde satın almayı ve tutmayı tercih eden yatırımcılar var. Şimdiye kadar yılın stoklarını ele aldığımızda dijital varlık yatırım ürünlerine toplam giriş 2020 için 67 milyar dolara kıyasla şimdi 26 milyar doları buldu. Yönetilen kripto varlıkları şu anda 376 milyar dolar rekor seviyede. Yatırım ürünü ticaret hacimleri yüksek kalmaya devam ediyor ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku