CoinGecko ABD’de Trend Olan 10 Kripto Para Birimini Açıkladı!

0 189

Küresel olarak en büyük ve en çok bilinen kripto para birimi olmasına rağmen, Bitcoin (BTC) geçen hafta ABD’de en çok trend olan kripto para olma yarışında geride kaldı. Birincilik, kaykay efsanesi Tony Hawk’un NFT’sine ev sahipliği yapacak olan Ethernity Chain adlı bir NFT platformuna gitti.

Aynı zamanda, platformun yerel tokenı ERN’nin fiyatı Mart başından bu yana 20 kattan fazla arttı.

Popüler araştırma şirketi CoinGecko, 20 Mart – 26 Mart tarihleri ​​arasında ABD’de trend olan ilk on kripto varlığını açıkladı. Bu listede bazı sürprizlerin olduğunu söylemek gerek. Örneğin, piyasa değerine göre ilk ve en büyük dijital varlık Bitcoin üçüncü sırada yer alıyor.

Bitcoin, Ecomi ve daha da şaşırtıcı bir şekilde Ethernity Chain’in gerisinde kaldı. Eternity Chain, kullanıcıların NFT’lerin hızla yükselen popülerliğinden yararlanmasını sağlayan blockchain tabanlı bir platformdur.

İnsanlar, blockchain’de takas edilebilen ve tokenize edilmiş kendi benzersiz dijital sanat eserlerini yaratabilirler.

Proje halihazırda birkaç önemli isimden ilgi gördü. Bunlardan ilki, rekor kıran kariyeri ve popüler video oyunu serisiyle tanınan kaykay efsanesi Tony Hawk.

Ethernity Chain, BossLogic ile de çalışmış ve son dönemdeki büyük boks devi Muhammed Ali ile ilgili birkaç NFT başlatmayı planladığını söyledi.

Tüm bunlar, Ethernity Chain’in onu Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok trend olan kripto projesi yapan büyük popülerlik artışından önce geldi.

ERN 20 Kat Arttı

Ethernity Chain, NFT alanında başarılara imza atarken, yerel kripto para birimi bir aydan kısa bir sürede parabolik bir artış kaydetti.

ERN tokenı, 0,275 dolarlık bir liste fiyatı ile 8 Mart’ta piyasaya sürüldü. CoinGecko’dan gelen verilere göre ERN, kabaca 3,50 $ ‘dan işlem görmeye başladı.

Tokenın 10 kat artarak 33 dolara çıkması sadece beş gün sürdü ve daha sonra 74 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu, merkeziyetsiz borsalarda işlem görmeye başladığından bu yana 20 günde yaklaşık yüzde 2 bin ve liste fiyatından yüzde 26 bin artış gösterdiği anlamına geliyor..

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku