Cardano, Ethereum Katili Olabilir mi? Ünlü Analist Açıkladı

0 132

Popüler kripto para analisti Lark Davis, Cardano’nun (ADA) “Ethereum katili” olup olamayacağına açıklık getirdi ve kripto para piyasasında bazılarının da tahmin ettiği gibi, piyasa değeri ölçeklendirme çözümlerine göre ikinci en büyük kripto paranın henüz piyasaya sürülmediğini belirtti.

Ethereum ağının şu anda blockchain alanındaki en büyük merkezi olmayan geliştirme topluluğu tarafından sürdürüldüğü için öncü olduğunu ve üzerinde çalışan geliştiriciler söz konusu olduğunda çok ileride olduğunu açıkladı. Ünlü analiste göre Ethereum, diğer akıllı sözleşme platformlarının çok ilerisinde.

Temel olarak Ethereum ağında işlerin yanlış gittiğini belirten Davis, birkaç yıl içerisinde ağda kesinlikle iyileştirmeler yapılması gerektiğini belirtti. Ethereum tarihindeki en büyük yükseltme olan Ethereum 2.0 ile birlikte Ethereum ağı Proof of Work (PoW) algoritmasından Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş yapacak.

Diğer bir yandan Davis, Cardano’nun (ADA) daha fazla kullanıcının blockchain teknolojisinden yararlanmasına yardımcı olmak için daha yeni ve kullanımı daha kolay kodlama dili tasarımı kullandığını açıkladı. Cardano ekosisteminin arkasındaki teknoloji firması olan IOHK, kademeli uygulaması nedeniyle şimdiye kadar ağ üzerinde akıllı bir sözleşme ortamı uygulayamadı. Ancak IOHK tarafından yapılan açıklamaya göre Cardano ağı için akıllı sözleşmeler, Nisan ya da Mayıs ayında gelecek.

Davis, Ethereum ağının her ne kadar ölçeklendirme sorunu olsa da bu sorunların giderilmesi yalnızca birkaç hafta uzakta bulunduğunu ve Cardano’nun Ethereum’u geçmesinin neredeyse imkansız olduğunu belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku