Coinbase’in 24.000 BTC Çıkışı Ne Anlama Geliyor?

0 2

Bitcoin piyasasında son zamanlarda yükseliş göstergeleri biraraya geldi. Bu göstergelerin perakende ya da kurumsal açıdan Bitcoin için son derece olumlu olduğunu söylemek mümkündür. Yükseliş eğiliminin daha fazla olması için kısa süre önce Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük ve en popüler borsalardan biri olan Coinbaseden 12.006 BTC çıktı.

Bu Ne Anlam İfade Ediyor?

Genel olarak konuşmak gerekirse kripto varlıkların borsalara girişi yatırımcıların varlıklarını fiat veya benzeri bir sebepten dolayı terk edebildikleri için bu varlıklar adına düşüş olduğu anlamına geliyor.

Varlıklar bir borsadan çıktığı takdirde bu yatırımcıların ileride bir yükseliş senaryosu gördükleri ve Bitcoini daha az güvenli olan borsalarda tutmak yerine uzun vadede tutmayı tercih edecekleri anlamını taşıyor.

Coinbase için ilginç olan şey ise bu Bitcoin çıkışının 2018deki yükselişin çok ötesine geçmesi oldu.

CryptoQuantın CEOsu Ki Young Junun da belirttiği gibi zamanlama ve boyut Grayscale’in Bitcoin varlıklarındaki artışıyla çakışıyor.

Grayscale’in yatırımcılar için fonu periyodik olarak kapatması Bitcoin fiyatında yatay bir hareket olduğunu gösteriyor. Bu süre zarfında GBTC’nin priminin yavaşça düşmesi bekleniyor. Ancak Grayscale yatırımcılar için açıldığında Bitcoinin fiyatında olumlu bir artış görüleceği ileri sürüldü. 

Bu sefer farklı olan ise kurumsal yatırımcılardan gelen satın alım baskısının çok büyük ve somut olması oldu. Bu nedenle bu defa Bitcoinin yana doğru hareket ettiğinin görülemeyeceği ve 2017nin başlarında görülene çok benzer bir trend izleyerek yavaş yavaş yükseleceği belirtildi.

Yazım sırası itibarıyla Coinbaseden 12.000 BTCden daha fazla başka bir büyük OTC işlemi gerçekleşti. Kısaca yaklaşık 24.000 BTC Coinbaseden kurumlara giriş yaptı. Bu Grayscale olsa da kesin olarak bilinmiyor. Bununla birlikte bir hafta önce 13 milyar dolardan 16 milyar dolara yükselen varlığın ışığında Grayscale olma olasılığı yüksektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku