Coinbase CEO’sundan çarpıcı iddia

0 0

Amerika Birleşik Devletleri kripto para borsası Coinbasein CEOsu Brian Armstrong Appleın kriptodaki yeniliği bastırdığını ve kendini rekabetten korumak için DeFiyi kenara çektiğini iddia ediyor.

Bir Twitter başlığında Armstrong Appleın kripto para birimi geliştiricileri için bazı işlevleri engellemeye devam ettiği yönündeki önceki iddialarını ikiye katladı.

CEO diğer kripto para şirketlerinin “misilleme korkusuyla bu konularda konuşmak konusunda isteksiz” olduklarını ancak Coinbasein Apple ile diyalog için düzenli kanalları tüketip “çıkmaza” ulaştığı için konuşma ihtiyacı duyduğunu iddia etti.

Armstronga göre Apple Coinbasee iOS uygulamalarına iki özel işlev eklemesinin yasak olduğunu söyledi: Kripto para birimi kullanarak para kazanma ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına erişim.

Borsanın Coinbase Earn ürününü etkileyen ilk kısıtlamanın Coinbasein uygulamasını çok daha az kullanıcı dostu bir şekilde değiştirmek zorunda kalmasına yol açtığı bildirildi.

CEO bu kısıtlamaların kripto para kullanıcılarına özgü olduğunu iddia ederek “Apple neden durgunluk sırasında insanların para kazanmasını engellemek istiyor? Kripto para birimi kullanıyorsa onlar için uygun görünmüyorlar” dedi…

Armstrong iOS kullanıcıları için kripto uygulamalarının geliştiricilerin hareketsizliği nedeniyle değil bu özellikler “Apple tarafından sansürlendiği” için özelliklerden yoksun olduğunu iddia etti.

Ek olarak Appleın Coinbasein uygulama kullanıcılarına her ikisi de “gerçekten sadece web siteleri” olan merkezi olmayan uygulamalar veya DeFi uygulamalarının bir listesini sağlamasını engellediği bildiriliyor.

Apple’ın bu konudaki gerekçesi görünüşe göre “[Coinbase] uygulamanız App Store için uygun olmayan uygulama içerisindeki gömülü olmayan yazılımlarda kripto para birimi işlemleri sunuyor.”

DApps ve DeFi uygulamalarına herhangi bir akıllı telefondaki bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebileceğine dikkat çeken Armstrong Appleın kararının bir “çıkar çatışması” ile motive edildiğini iddia etti.

Bu kısıtlamalar “görünüşte müşterileri korumak için tasarlanırken giderek Appleı rekabetten koruyor gibi görünüyor” diye yazdı.

Armstrong kullanıcıları DAppler yerine Apple App Storeu veya kripto ödemeleri yerine Uygulama İçi Satın Alımları kullanmaya zorlayarak Windows kullanıcılarını kendi özel tarayıcısı olan Internet Explorerı kullanmaya zorladığında Apple’ın eylemlerinin Microsoft’un geçmişteki rekabet sorunlarıyla paralel olduğunu iddia etti.

Koronavirüs krizi sırasında banka hesabı olmayan veya bankasız nüfus geleneksel finansal hizmetlere erişimde daha da büyük zorluklarla karşılaştıklarında Armstrong Appleı finansal tabana daha fazla engel koymakla suçladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku