Coinbase CEO su: Apple, kripto para birimi inovasyonunu engelliyor

0 0

 Coinbase CEOsu Brian Armstrong bir dizi tweetinde Appleı App Store politikalarının kripto para birimi alanındaki yeniliği bastırdığı yönünde suçladı.

 Cryptocurrency değişimi Coinbase iOS uygulaması için onaylanan bazı işlevleri almak için mücadele ediyor. Sonuç olarak Brian Armstrong Appleın ana akım kripto para birimi inovasyonunu bastırmadaki rolü hakkındaki şikayetlerini Twitterda paylaştı. Armstrong şunları söyledi:

Apple Coinbasee karşı

Armstrong Appleı iOS kullanıcılarına bu koronavirüs kaynaklı ekonomik kriz sırasında kripto para birimleri yoluyla kazanma seçeneğine izin vermediği için eleştirdi.

CEO: “Dünyada bir ev satın almak veya bir iş kurmak için kredi alma imkânı olmayan birçok banka ve banka hesabı olmayan insan var bu nedenle bu tür bir teknolojinin dünyayı henüz erken olsa bile zaman içinde iyileştirme konusunda muazzam bir potansiyeli var” diye yazdı.

Ayrıca Appleın Coinbasein iOS platformundaki kullanıcılara merkezi olmayan uygulamaların bir listesini sunmasını yasakladığını açıkladı” iddia etti.

Bununla birlikte Armstrong “Dapps veya Defi uygulamaları temelde yalnızca herhangi bir tarayıcı üzerinden erişebileceğiniz web siteleridir. Dolayısıyla Apple kullanıcılara bir uygulama aracılığıyla ziyaret edebilecekleri web sitelerinin bir listesini veremeyeceğinizi söylüyor. “

Armstrongun yorumları ağır eleştirilere maruz kalan yeni Apple App Store kurallarının ardından geldi. Uygulama geliştiricileri şirketin iPhonelarda hangi yazılımların çalıştığı konusunda çok fazla kontrole sahip olduğunu savunuyor. Ayrıca tüm gelirlerin yüzde 30unu alma hakları vardır.

Fortniteın arkasındaki şirket olan Epic Games şu anda birçok gereksinimi nedeniyle Apple ile yasal bir savaş içindedir. Apple geçen ay Fortniteı uygulama mağazasından kaldırmıştı.

Apple kripto para birimi inovasyonunu engelliyor mu?

Eylül 2019da Apple Pay başkan yardımcısı Jennifer Bailey CNNe şirketin kripto sektörüne dikkat ettiğini söyledi. O zamanlar iPhone üreticileri geliştiricilerin dijital imzalar için kolayca karma oluşturmalarına izin veren iOS 13 için CryptoKiti yayınladı. Dahası Apple’ın Secure Enclave ile genel ve özel anahtarlarınızı depolayabilir ve yönetebilirsiniz.

Ancak bir ay sonra Apple CEOsu Tim Cook şirketin dijital para birimleriyle hiçbir ilgisi olmayacağını açıkça belirtti. Cook Les Echos ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Hayır. Gerçekten bir para biriminin ülkelerin elinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Özel bir grubun rakip bir para birimi kurması fikrinden rahatsızım…. Özel bir şirket bu şekilde güç kazanmaya çalışmamalıdır. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku