Coinbase, ABD müşterilerine Bitcoin destekli krediler sunacak

0 0

San Francisco merkezli borsadan Çarşamba günü yapılan duyuruya göre Coinbase ABD perakende müşterilerinin sonbaharda Bitcoin varlıklarının % 30una kadar itibari krediler almasına izin vereceğini duyurdu.

Kredi verme işine girmek için en büyük ve düzenlenmiş kripto borsalarından biri olan Coinbase ürün üzerinde ölçülü parametreler belirleyerek kredi limitlerini müşteri başına 20.000 dolar ile sınırlandırıyor. Bunun yanında Bitcoin destekli krediler için bir yıl veya daha kısa olan dönemlerde % 8 faiz oranı sunuyor.

Müşterilerin bir başvuru formu doldurmaları veya kredi kontrolünden geçmeleri gerekmeyecek ve borçlular kredilerini iki ile üç gün içinde alabilecek.

Coinbasedeki ürün müdürü Branzburg e-postayla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Müşteriler ev veya araba onarımları gibi büyük harcamalar düğün gibi önemli olayları finanse etmek veya yüksek faizli kişisel kredileri ya da kredi kartı borcunu yönetmeye yardımcı olmak dahil olmak üzere finansal ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı şekillerde bitcoin destekli kredileri kullanabilir.”

Ürün yalnızca 17 eyalette mevcut ancak Coinbase borç verme hizmetini genişletmek için diğer eyaletlerde ve ülkelerde lisanslar peşinde olduğunu söyledi. Salı günü öğleden sonra sloganı içeren bir bekleme listesi açıldı:

Araba veya ev onarımı gibi acil bir şey için hiç paraya ihtiyacınız oldu mu? Geçmişte Bitcoini karşılamak için satmış ve vergilendirilebilir bir kazanç veya kayba uğramış olabilirsiniz. Şimdi buna gerek yok.”

Borsa teminatı yeniden belirleyen veya depozitoları sürekli takaslara yatıran bazı kripto borç verenlerin aksine teminatı başka bir yere yeniden yatırmayacağını ve Bitcoini borsada tutacağını söylüyor.

Kripto kredisi veren Unchained Capital CEOsu ve kurucu ortağı Joseph Kelly bir borç verme ürünü eklemenin müşteri fonlarını başka bir yere taşımak yerine borsada tutmanın bir yolu olabileceğini söyledi. Square’in Bitcoin dostu Cash Appi de bu hafta müşterilere 2 ile 20 dolar arasında kısa vadeli krediler sunacak bir kredi ürününü test ettiğini duyurdu.

Coinbase’in düşük faiz oranı aksi takdirde yararlı borç verme uygulamalarından kaçınmak için ek lisans gerektiren birçok eyalette çalışmasına da izin verecek.

Kelly “Müşteriler fazla sermayeye sahip olduklarında bu iyi bir boğa piyasası ürünüdür. Neredeyse hiç tekelci bir kredi piyasası görmedik. Diğer borsaların da aynı şeyi yapmasını bekliyorum” dedi.

Yeni Coinbase ürünü yalnızca Alaska Arkansas Connecticut Florida Georgia Illinois Massachusetts New Hampshire New Jersey North Carolina Oregon Texas Virginia Nebraska Utah Wisconsin ve Wyoming eyaletlerinde mevcuttur.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku