CNN Business tan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi!

0 0

CNN Business dün yayınladığı bir makalede: Bitcoin çöküyor ama yukarı doğru. Dijital para biriminin piyasa değeri 500 milyar doların üzerinde. Bitcoinin sadece geçici bir heves olduğunu mu düşünüyorsunuz? Visa (V) veya Mastercard (MA) ve Walmarttan (WMT). daha değerli dedi.

Bitcoin sadece 11 gün önce ilk kez 20 bin doları geçti. Şimdi ise 30 bin doların kapısını çalıyor.

Risk iştahınıza bağlı olarak hızlı yükselişi dikkat çekici veya çılgınca oldu. Ancak yükselişin arkasında mantıklı bir neden var: Yatırımcılar Covid-19 salgını sırasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine para akıtıyor çünkü Merkez Bankası faiz oranlarını sıfıra yakın gönderiyor ( faiz oranlarını birkaç yıl daha orada tutmayı bekliyor) ve ABD dolarını ciddi şekilde zayıflatıyor.

Bu durum son zamanlarda Bitcoini çekici bir para birimi yaptı. Gezegendeki Bitcoin sayısının belirli bir sınırı var ve yatırımcılar arz bittiğinde dijital paranın değerinin daha da artabileceğine inanıyor.

Ayrıca Bitcoinin yükselen değerinin arkasında bu nedenlerde önemli: Büyük ve tanınmış yatırımcılar BTC stokluyor ve büyük tüketici şirketleri bemimsemeye başladı. Bu ana akım yatırımcılar için kripto para birimine büyük oranda geçerlilik ve çekicilik katıyor. Örneğin BlackRocktaki (BLK) üst düzey bir yönetici kripto para biriminin altının yerini alabileceğini ve Square (SQ) ve PayPalın (PYPL) ikisinin de Bitcoini kucakladığını söyledi.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselirken lider kripto para birimi borsası olan Coinbase halka açılma niyetinin sinyalini verdi.

Yine de kripto para birimindeki son yükseliş sadece piyasa temelleri değil FOMO sebebiyle de bir erime belirtileri gösteriyor. Elon Muskın geçen hafta Bitcoin rakibi Dogecoin hakkında attığı alaycı tweetine bakın: Kendisi bir kripto para parodisi olarak inşa edilen dijital para Muskın Twitterda desteğini göstermesinin hemen ardından yüzde 20 arttı.

Bitcoin yüzde 50 oranında düşebilir ama bu sağlıklı bir düzeltme

Skybridge Capitalin kurucusu Anthony Scaramuccinin Bitcoinde büyük bir hissesi var ancak o bile insanların yatırım konusunda dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. CNN Businessa bu ayın başlarında ortalama yatırımcı portföyüne sağlam bir ekleme olabileceğini ancak bunun için sabırlı olmalısınız dedi. 

Scaramucci bu ayın başlarında CNN Businessın “Markets Now” adlı canlı şovunda insanların Bitcoini kabul etmeye başladığını ve çok az portföyde göründüğü için büyümek için büyük bir potansiyel olduğunu söyledi. 

Yine de Bitcoin dalgalı bir varlıktır ve ona yatırım yaparsanız risklerinden haberdar olmalısınız.

“Bu şeyin çökme eğilimi var ve bir düzeltme gerekiyor ve bu düzeltmeler şiddetli olabilir.” dedi.

Scaramucci Bitcoinin aniden yüzde 20 ila yüzde 50 oranında düşebileceğini söyledi ve “Çok dikkatli olmalısınız” diye uyardı.

Scaramucci CNN Businessa verdiği demeçte “Bitcoinin en iyi günleri önümüzde ancak inişli ve çıkışlı olacak ve insanların buna hazırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku