CME, Mikro Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemler Sözleşmesini Başlatacağını Duyurdu

0 11

Önde gelen piyasa türevleri platformu CME Group tarafından yapılan açıklamaya göre, kısa bir zaman içerisinde mikro Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmeleri başlatılacak.

Şu anda CME’deki bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi, yaklaşık 300.000 dolar değerinde beş BTC’ye eşit. Gelecek mikro sözleşmeler ile birlikte, yaklaşık 6.000 değerinde 0.1 BTC ile katılım sağlanabilecek ve bu sayede büyük yatırımcılarla birlikte küçük yatırımcıların da ilgisine açılacak.

CME’nin Alternatif Yatırım Ürünleri Başkanı Tim McCourt yeni gelecek mikro sözleşmeleri şu sözleri ile ifade etti;

“Bitcoin vadeli işlem sözleşmemizin 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, özellikle kurumsal yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördük. Mikro Bitcoin vadeli işlemlerin piyasaya sürülmesiyle birlikte, geniş bir müşteri yelpazesine ulaşacağız. CME Group, şeffaf daha verimli şekilde daha fazla seçenecek ortaya koyacak.”

CME Group’un amacı, potansiyel madencilere ve kurumsal yatırımcılara ek olarak, bireysel yatırımcılara da hitap etmek. Heni vadeli işlemler 3 Mayıs tarihinden itibaren işlem görmeye başlayacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku