CME group’tan Bitcoin opsiyonları açıklaması

0 2

CME Group yaklaşmakta olan Bitcoin (BTC) opsiyonlarının Çinde bulunan madenciler ve Yatırımcılar için hit ürün olabileceğine inanıyor.

CME Group’un küresel hisse senedi ürünleri müdürü Tim McCourt yeni opsiyon sözleşmelerinin vadeli işlemlerin popülerliğini geçtiğini görmeyi bekliyor. Güney Çin Sabah Post isimli yayın şu anda bile vadeli işlem ticaret hacimlerinin yüzde 50sinin Avrupa ve Asya kaynaklı olduğunu belirtiyor. Türev ürünlerin 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Nakit ödemeli CME BTC vadeli işlemleri ikinci yıldönümlerine ulaşmak üzere. Sözleşme güçlü alım satım faiziyle devam ederken rakip CBOE vadeli piyasaları kapandı. CME vadeli işlem piyasaları da hacimlerinin geç büyüdüğünü görerek Mayıs ayında 34 bin vadeli işlem sözleşmesiyle zirveye ulaştı.

CME ayrıca günlük ortalama 35 bin BTC veya 7 bin sözleşme aldığını belirtiyor. Yüksek faiz rezervler ve nakit ödeme konusundaki katı gerekliliklere rağmen işlemler devam ediyor. CME Grubu Bakkt borsasının öncülüğünü takip etmeden yalnızca nakit anlaşmalı sözleşmeler sunmaya devam edeceğini açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku