B2C2, Bitcoin destekli altın türevini başlattı

0 0

Kripto likidite ve OTC sağlayıcısı B2C2 güvenli liman varlık ticaret alanında önemli bir gelişme olduğunu söylediğinde bitcoine karşı sentetik olarak ticaret yapan bir altın türev ürününü piyasaya sürdü.

2015 yılında başlatılan ve bu yılın başlarında İngiltere’de kripto türevleri için yasal onay alan B2C2 API hizmeti aracılığıyla toplu kripto alımları sunmakta.

Firmanın yeni ürünü ile müşteriler depolanan fiziksel altına karşılık gelen bitcoin ile sentetik işlemleri fiziksel olarak yapabilirler. Sentetik pozisyonlar ürünü fiilen elinde tutmadan başka bir ürünün getirilerini taklit etmek için çeşitli varlıkları birleştiriyor.

Şirket kurulumun yararının “çeşitli operasyonel nedenlerden dolayı nakit para kazanmanın altında işlem yapmanın daha kolay olduğunu ve tipik olarak ürün / varlıktaki faaliyetin çoğunluğunu temsil ettiğini” vurguluyor.

Müşteriler ticareti bir dizi kripto para birimi ile çözebilir. B2C2 “Bu tokenların kasalardaki fiziksel altının kendisine karşılık geldiğinden bireylerin temel metallere erişmelerini sağlayacak” ifadesini kullanıyor.

Yapılan açıklamada B2C2nin kurucusu ve CEOsu Max Boonen altının ve bitcoin’in güvenli liman varlıkları olarak rol almasının ürün geliştirmeyi desteklediğini söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor: “Ekonomik büyüme ve enflasyon konusundaki belirsizliğin hakim olduğu mevcut makro ortam merkez bankalarının para politikasını ve piyasa katılımcılarını muhtemel faiz oranlarını yeniden değerlendirmek üzere yeniden düşünmelerini sağlıyor.”

Yıllar geçtikçe bitcoin’in fiyatı iki katına çıktı ardından altın için yüzde 15lik bir artış oldu ve şu anda ons başına 1500 dolar oldu.
Boonen “Çatışan anlatılar çok fazla piyasa aktivitesini körüklüyor ve talebin yalnızca altın ve bitcoin gibi deflasyonist varlıklara maruz kalma ve yönetme yolları için büyümesini bekliyoruz” ifadesini kullanıyor.

ABDdeki durgunluk korkusu son günlerde yeniden ortaya çıktı ve sonuçta ortaya çıkan riskten kaçınma hızlı bir şekilde altın fiyatlarına hız kazandı. Bitcoin ise teklif almak için biraz yavaşladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku