CME Bitcoin vadeli işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde…

0 3

Cme Groupun nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri Bitcoin fiyatının yaklaşık 18.000 Dolara çıkmasıyla tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek 1 milyar Dolara ulaştı.

Açık faizdeki artış veya henüz çözülmemiş olan ödenmemiş türev sözleşmelerin değeri piyasada daha fazla para aktığını ve yatırımcıalrın Bitcoinin volatilitesinde kısa vadeli bir artış beklediğini gösteriyor.

CME Bitcoin vadeli işlemlerini Aralık 2017de başlattı ve şu anda ABDdeki tek düzenlenmiş nakit ödemeli teklif olarak tanınıyor.

Lansmanından üç yıldan kısa bir süre sonra vadeli işlemler popüler oldu. The Block Researchten Ryan Toddun yakın zamanda bildirdiği gibi CME Bitcoin vadeli işlemlerinin açık faizli sahipleri tüm CFTC raporlanabilir vadeli işlem sözleşmelerinin en iyi 60ını (~80.yüzdelik) oluşturuyor.

Ayrıca vadeli işlemler Ekim ayında Cme Aussie Dolar sözleşmeleri CME 1 ve 3 aylık SOFR sözleşmeleri ve Cme Brezilya Reel sözleşmelerinden daha yüksek bir toplam büyük açık faizli yatırımcı ortalamasına sahipti. 

Bu yılın başlarında CME Bitcoin opsiyonlarında da işlem yapmaya başladı. Bitcoin opsiyon piyasasına toplam açık ilginin artması ile Pazartesi günü 3.8 milyar Dolara ulaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku