Çinli Şirket Meitu’dan 10 Milyon Dolar Değerinde Ek Bitcoin (BTC) Alımı Gerçekleşti!

0 16

Hong Kong merkezli uygulama üreticisi Meitu’nun başlangıçta belirtilen kripto para birimlerine 100 milyon dolarlık yatırım yapma hedefine ulaşıldı.

Perşembe günü şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, ilk başta şirket tarafından belirlenen 100 milyon dolarlık kripto para yatırımına sadık kalma amacıyla 10 milyon dolar değerinde 175 BTC satın alındığı belirtildi. Şirket tarafından oluşturulan strateji, hem yatırım hem de gelecekte girişimler için hazırlıklı olmak adına toplamda 100 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın alımını içeriyordu. Meitu gelecekte merkezi olmayan uygulamalar (DApp) geliştirmek için Ethereum ağını kullanmayı da planlıyor.

Çinli teknoloji devi ilk olarak Mart ayı başlarında 40 milyon dolar değerinde BTC ve ETH satın alımı gerçekleştirmiş ve sadece 1 hafta sonra 49 milyon dolar değerinde yeni bir satın alım yapmıştı.

Toplamda Meitu’nun elinde 50.5 milyon değerinde 31.000 ETH ve 49.5 milyon dolar değerinde 940 BTC bulunuyor. Meitu, varlıkları arasına kripto para birimi ekleyen ilk Çin merkezli şirketlerden birisi olarak, Square, Tesla ve MicroStrategy gibi teknoloji firmalarının izinden gidiyor.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 57.790 dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku