Çin, Shenzhen benzin istasyonlarında dijital Yuan ı test ediyor

0 0

Çin Merkez Bankası Shenzhen vatandaşlarının dijital para birimini motorlu taşıtlarına yakıt ikmali için ödeme olarak kullanmalarına yardımcı oluyor. Economic Information Dailynin bildirdiğine göre Çinin teknoloji merkezindeki (Shenzhen) topluluk projeyi hızlandırmak için 1.5 milyon Dolarlık dijital Yuan aldı 11 benzin istasyonu artık ödeme olarak dijital para birimini kabul ediyor.

Önde gelen bir ajans olan Guangdong Petroleum testleri yürütüyor ve bu hafta 13 Ekimde pilot uygulamasını açıkladı. Bir işlem yapmak için istasyonlarda Apple Pay gibi ticari ödeme uygulamalarıyla aynı şekilde taramak ve çalışmak için QR kodları mevcuttur.

Topluluk en iyi uygulamaları deneyimledi ve işlemleri birkaç saniye içinde tamamladığı için olumlu geri bildirimler verdi. Ayrıca mağazalar veya kiosklar gibi bir istasyonun sınırındaki tüm hizmetler entegre edildi.

İletmek için bir telefon sinyaline ihtiyaç duymaması onu farklı kılan dijital Yuan uygulama özelliğidir. Aynı şekilde kullanıcıların telefon bataryası bitene kadar hizmeti kullanmasına izin veriyor.

Bu arada ‘WeChat’ gibi diğer nakitsiz ödeme uygulamaları farklı bir yapı kullanıyor. Bir işlem ücreti talep ederek devam etmek için internet bağlantısı gerekiyor.

Bir rapor Guangdong Petroleumun bir ay içinde Shenzhendeki kendi kendine çalışan ekosistemi düzeltmek için sınırlarını 110dan fazla benzin istasyonuna genişletme sürecinde olduğunu bildirdi. Çinin dijital Yuanı dijital para birimi elektronik ödeme (DCEP) elde etmek için başka bir kilometre taşına sahiptir. Blockchain ve yapay zeka gibi dünyanın ileri teknolojilerini geliştirmek ve yaymak ülkenin Beş Yıllık Plan projesinde yer alıyor.

Çin Parlamentosu 2019da 2022 yılında Kış Olimpiyatları öncesinde dijital Yuan projesini tamamlayacağını açıkladı. Eylül ayında Çin DCEP projesini ABD Dolarına olan bağımlılığını azaltmak için uygulanabilir bir seçenek olarak konumlandırmaya karar verdi. Bu plan gündemi oluşturan önemli bir konuya dönüştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku