Cambridge Üniversitesi: Kripto varlık kullanıcıları dünya çapında 101 milyona yükseldi

0 1

Üçüncü Global Kripto Varlığı analizinde Cambridge Üniversitesi kripto varlığı kullanıcıların tahmini sayısı dünya çapında yaklaşık 101 milyon olduğunu ortaya koydu.

Bu 2018de kaydedilen ve 35 milyon civarında olduğu tahmin edilen kripto yatırımcı sayısının yaklaşık üç katı olarak kayda geçti.

Kripto varlıklarına artan ilgi

Cambridge Alternatif Finans Araştırmacıları Merkezinin raporu kripto para birimlerine yönelik artan ilgiye dikkat çekti. Bir analiz firması olan Glassnodenin yaptığı araştırma kripto borsalarına para transferi gerçekleştiren Bitcoin cüzdan miktarının yılın başından bu yana iki kat arttığını kanıtladı.

Glassnode pandemi sebebiyle Doların keskin devalüasyonu sonucu insanların alternatif finans olarak gördüğü Bitcoine daha fazla yatırım yaptığını bildirdi.

Cambridge çalışması kripto kullanıcılarının iki yıl içinde üstel büyümesini gösteriyor.

Araştırmacılar “Kripto varlık kullanıcılarının sayısının güncellenmiş bir tahmini 2020nin üçüncü çeyreğinde hizmet sağlayıcılarda açılan 191 milyon hesapta toplam 101 milyon benzersiz kullanıcıya işaret ediyor. 2018 yılında kimliği doğrulanmış kripto varlık kullanıcılarının sayısı dünya çapında yaklaşık 35 milyona ulaştı” açıklamasını yaptı ve ekledi:

“Kullanıcı sayısındaki bu % 189luk artış hem hesap sayısındaki artış (%37) hem de bir kişinin kimliğine sistematik olarak bağlı olan hesapların daha büyük bir payı ile açıklanabilir ve bu da her servis sağlayıcıdaki hesaplarla ilişkili minimum kullanıcı sayılarının tahminini artırmamıza izin verir.”

Bulgular diğer çalışmalarla uyumludur

Cambridge araştırmacıları metodolojik kısıtlamalardan bağımsız olarak bulgularının diğer çalışmalarla eşleştiğini belirtti.

“Diğer son tüketici araştırmaları da kripto varlıklara eğilimde bir artışı gösteriyor. İngiltere Mali Düzenleyicisi tarafından yapılan bir çalışma % 78lik bir artışa işaret ediyor.

Servis sağlayıcılar söz konusu olduğunda Avrupa ve Kuzey Amerikada çalışanlar aktif kripto varlık kullanıcılarının % 40ına sahip medyan firma ile en yüksek kullanıcıyı kaydetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku