Çin Komünist Partisi’nden Kripto Para Sektörünü Kaygılandıran Adım!

0 154

Kripto para borsaları, kripto para madenciliği ve dijital para birimleri ile ilgili bütün konuları ele alan Çinli gazeteci Colin Wu, Çin’in ülkedeki Bitcoin (BTC) madencilik endüstrisine zarar vermesi muhtemel bazı önlemleri almayı planladığını tweetledi.

Wu’nun iddia ettiği açıklamalar ülkenin saygın haber kaynaklarından biri olan Xinhua haber ajansı tarafından da sağlandı.

“Aşırı Enerji Tüketen Projeler Yasaklanacak”

Çin Komünist Partisi başkanı Xi Jinping, 2026’dan başlayarak beş yıl boyunca Çin’in karbon emisyonlarını azaltmaya odaklanacağına dair ciddi açıklamalarda bulundu.

Xi şunları vurguladı,

”Aşırı miktarda enerji tüketen ve gelecekte uygulanan standartları karşılaşamayan projeler kararlılıkla yasaklanacaktır”

Wu, Bu gelişmenin, Çin’deki Bitcoin madenciliği üzerinde olumsuz etki yaratmasını bekliyor.

Bitcoin hash oranının en büyük kısmı Çin madencilik havuzları tarafından sağlandığı için Colin Wu, enerji tüketen projelerin azaltılmasının Bitcoin madencilik endüstrisine darbe vurabileceğini belirtti.

Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin madencilerinin, soğuk iklimlerde veya İran, Rusya’nın Kuzeyi, İzlanda gibi ucuz elektrik sağlayan ülkelerde yenilenebilir enerji kaynağını kullanmak veya kripto madenciliği yapmak için yeni standartları sağlamak gibi ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları bilinmektedir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku