Dikkat! Bitcoin yatırımcıları ‘halving’ stratejisini değiştiriyor

0 1

Mayıs ayındaki halving yaklaştıkça yatırımcıların Bitcoin biriktirme olasılığı daha yüksek.

Glassnodaki CoinDeskin Blockchain veri şirketinin raporuna göre; Borsa adreslerinde tutulan toplam Bitcoin sayısının 7 günlük hareketli ortalaması 2.214.365e düştü. 14 Nisanda elde edilen bu rakam geçen haziran ayından bu yana kaydedilen en düşük rakam. Salı itibarıyla 17 Ocak 2020de kaydedilen 2.404.786 ortalama yaklaşık yüzde 8 düştü.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoinler uzun vadede kalmak için borsalardan çekiliyor

Glassnodee göre hesap bakiyelerindeki düşüş uzun vadeli elde tutma stratejilerine doğru bir kaymaya işaret ediyor. Çünkü fiyatların artması beklendiğinde kripto paraları borsadan alıp daha uzun tutmak için kişisel cüzdanlarına aktarıyorlar. Fiyat düşme eğilimi gösterdiğinde aksine kripto paralarını borsalara taşıyorlar.

Örnek olarak Bitcoinin fiyatı 15 Marta kadar bir haftada yüzde 33 düştü. O dönemde borsalarda tutulan paraların 7 günlük ortalaması 11 Martta 2.333.279 ve 18 Martta 2.350.795 idi. BTClerin hesaplardaki düşüşü 19 Martta tekrar başladı.

Yatırımcıların BTClerini kişisel cüzdanlarına çekmeleri 27 gün sonra gerçekleşecek olan halving etkinliği ile doğru orantılı olabilir. Bitcoindeki enflasyonu kontrol etmeyi amaçlayan bu sürecin sonunda blok ödülleri madenciler için 12.5 BTCden 6.25 BTCye düşecek. Aslında madenciler ödül bölünmesinden sonra ekosisteme daha az para ekleyecek. Konuya ilişkin olarak bazı analistler bunun arz açığı yaratacağını ve fiyatları artıracağını düşünüyor.

GSR ticaret başkanı Richard Rosenblum yarı bitirme süreci için “Bitcoin önümüzdeki ay yarılanma sürecini deneyimlediğinde fiyatların artmasını ve pazarın geri kalanını onunla birlikte taşımasını bekliyoruz.” Dedi. söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku