Çin in dijital yuan ının asıl hedefi Bitcoin değil…

0 0

Çinin yakın zamanda çıkaracağı dijital yuanın Bitcoin değil dolar ile rekabet etmeyi hedeflediği belirtiliyor

Uzmanlara göre kripto paralar ve Blockchain teknolojisinden ihtiyacı olanı öğrenen Çin merakla beklenen dijital yuanıyla Bitcoin ile değil ABD Doları ile rekabet etmeyi hedefliyor.

Çinde eski bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capitalın CEOsu Matthew Graham Çinden yakın zamanda beklenen dijital para hakkında bilinenleri analiz ederek Çin hükümetinin yeni teknolojileri doların hegemonyasını yıkmaya yönelik bir araç olarak gördüğünü belirtti.

Unitize konferansında Pazartesi günü Boxmining kurucusu Michael Gu ile konuşan Graham Çinin yuanı uluslararası bir hale getirmesinin oldukça zor olduğunu belirtti.

Graham “Swift CHIPS Fedwire… Bunlar eski pahalı yavaş. 2020 yılı oldu ve hala üç gün süren para aktarma işlemleri oluyor ve olması gerektiğinden çok daha pahalı. Çoğunlukla ABD Doları merkezli küresel ekonomiye dayalı bu teknolojilerin tamamı gerçekten yaşını gösteriyor. Yani bu Çin için büyük bir fırsat.” dedi.

Pekin beklenen dijital para elektronik ödeme sistemi için DCEP kısaltmasını kullanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku