Çin dijital parasını tamamlamak üzere

0 0

Çin yetkililerinden gelen son bilgilere göre kendi dijital paralarının çıkışına az bir süre kaldı.

Bir kaç senedir kendi dijital paralarını çıkarmak için çalışan Çin bu konuda son aşamalara gelmişe benziyor. Merkez bankası yaptığı açıklamada dijital paralarının sıkıntısız bir şekilde ilerlediğini belirtmişti. . Yapılan açıklama sonrası projenin tasarım sürecinin tamamlandığı duyuruldu. FXStreet gibi kaynakların belirttiğine göre Çin Merkez Bankası kripto para projesiyle ilgili yeni bir açıklama daha yaptı. Açıklamada projenin bitme aşamasında olduğuna vurgu yapıldı.

Merkez başkan yardımcısı Fan Yifei dijital paranın tasarım ve test aşamasının çoktan bittiğini geriye birkaç küçük test kaldığını açıkladı.

Yifei açıklamalarında  Çin Merkez Bankası bu dijital paranın gerçekten hazır olup olmadığını belirlemek için bazı testleri işleme almak istiyor. Amaç piyasaya çıkışından önce dijital paranın gerçekten ölçeklenebilir olup olmadığını belirlemek.

Çalışmalar sonucunda dijtal para ülkenin bankalarına finans şirketlerine ve birkaç teknoloji firmasına dağıtılacak. Bundan sonraki aşama ise bu kurumlar vasıtasıyla halkın dijital parayı alması olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku