Çin den yeni manifesto

0 0

Çin Yüksek Halk Mahkemesi ve Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) mülkiyet haklarının genişletilmesi ile ilgili bir rapor hazırladı.

Bu belge dijital mülk dijital para birimleri ve veriler için düzenleme ve hukuksal bir koruma sağlıyor.

Yargı Komitesinden Xiaorang yeni yasaların mülkiyet koruması piyasa düzeni ticaretin adil yapılması ve geçim garantisini de içeren yedi konuyu ele aldı. Ayrıca yeni yönetmelik varlıkların korunması dışında yargının yanlış karar almasının önüne geçmeyi de hedefliyor.

Çinde dijital varlıklar mülkiyet kapsamında

Çinin CBDCyi geliştirme fikrinin diğer ülkelerin düşüncelerinden bağımsız olarak ele alınması gerekiyor. Hükümet ilk kripto yasasını Ekim 2019da kabul etti. Bu yasa kripto varlıklarını korurken kamusal ve kişisel kriptografi teknolojisinin ilerlemesini ve yeniliğini destekliyor.

Çin kripto para birimlerini mülk olarak tasdikledi ve kendi içerisinde sınıflandırdı. Nisan ayında kripto hırsızlığı davasında mahkeme Ethereumu bir mülk olarak kabul ederken 2018 yılında yapılan bir başka mahkemede BTC dijital mülk olarak nitelendirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku