Çin deki büyük seller nedeniyle Bitcoin ‘hash rate’i yüzde 10-20 civarında düştü

0 0

Salı günü Bitcoin hash rate’i Sichuan eyaletindeki büyük toprak kaymaları nedeniyle yüzde 25 düştü. Şiddetli sağanak yağmurun neden olduğu toprak kaymaları Sichaun eyaletinin dört kademeli acil müdahale sistemindeki en yüksek seviye olan Seviye I müdahalesini tetiklemesine neden oldu.

Bitcoin madenciliği ve Sichuan eyaleti

Hidro sezon ve bitcoin fiyatı nedeniyle ucuz elektrik maliyetleri göz önüne alındığında hash rate’i 15 Ağustos itibarıyla 129 EH / s ile rekor bir ortalama yüksekliğe ulaştı.

Ancak Sichuandaki son gelişmeler ve bölgedeki madenci yoğunlaşmasıyla hash oranı düşüşü bariz. Gerçekte hash oranı 140 EH / sden 105 EH / sye düştü.

En iyi madencilik havuzu Poolin hash oranı değerinde 20 EH / sden 16EH / sye % 20lik bir düşüş gördü. Aynı yüzde 20-25 düşüş F2Pool ve diğer ilk 5 bitcoin madencilik havuzlarında görülebilir.

Bu yüzde 059luk bir artışla pozitif olarak ayarlanan bitcoin zorluğunu etkileyecek. Ortalama olarak zorluk ayarlaması 16 Hazirandan beri olumludur ancak heyelanlar nedeniyle hash oranındaki düşüş yakında olumsuz bir ayarlama zorluğu ile bunu etkileyebilir.

Bu 2020de hash oranındaki üçüncü büyük düşüş ilk düşüş Mart ayında ikincisi bitcoin halving sırasında ve son olarak üçüncü düşüş 18 Ağustostan itibaren meydana geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku