Çin de yayınlanan resmi rapora göre piyasadaki en iyi kripto para birimleri hangileri?

0 8

Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi piyasadaki en iyi kripto para birimlerini değerlendiren yirminci raporu yayınladı.

EOS hala birinci sırada ardından Ethereum IOST ve TRON geliyor.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı piyasadaki en değerli kripto para birimlerini çeşitli parametrelere göre inceleyen yeni proje raporunu sundu. Yetkili bu sıralamayı ayda bir güncelliyor ve potansiyel yatırımcılara ve şirketlere ÖN bir genel bakış sunmak istiyor.

EOS hala lider Ethereum 2. sıraya yükselirken BTC 11. sırada

EOS 1455 puanla hala birinci sırada ardından Ethereum (eski 3. sırada) ve üçüncü sırada IOST (eski 4. sırada) geliyor. TRON dördüncü sıraya düştü. IOTA ise geçen ayki sıralamada 37. sıraya yükseldikten sonra 30. sıraya yükselmeyi başardı. Kurumun resmi bilgilerine göre analiz kripto para birimlerinin karmaşık dünyasını tasvir edebilmek için farklı göstergeleri ve kategorileri basit ve anlaşılır bir şekilde bir matriste dikkate alıyor. Rapor endeksin diğer şeylerin yanı sıra para birimini iş ve endüstride ve ayrıca insanların günlük yaşamlarında kullanma yeteneğini değerlendirdiğini söyleyerek devam ediyor.

Sıralamada ayrıca ayrıntılı olarak açıklanmayan ancak 438 ile Bitcoin ile en büyük olan bir “yaratıcılık endeksi” var. Sıralamadaki en güçlü ağırlık aşağıdaki ölçümleri bulur: Cüzdanların düğümlerin uygulanabilirliği kullanılabilirliği ve uyarlanması ve geliştiriciler için uygun bir test ortamının sağlanması. Sektördeki bazı şirketler bu sıralamayı yararlı bulsa da geçmişte sık sık eleştirilmiştir.

Bu nedenle QTUMun kurucusu Patrick Dai yazılımda veya yol haritasında önemli bir güncelleme olmamasına rağmen kripto para biriminin neden sıralamada yükseldiğini merak etti ve şunları söyledi:

Standartlarının ne olduğunu bilmiyorum ama Qtum geçen seferden daha yüksek sırada.

VeChain ve IOTA temsilcileri de tam nota ve sıralamaya nasıl ulaşıldığını merak ediyorlardı. VeChain dünyanın en büyük şirketleriyle çok sayıda ortaklığa sahiptir ve son olarak Çindeki en büyük yüksek teknoloji fuarında Çin Yeşil Teknoloji İnovasyon Ödülünü almıştır. Ayrıca IOTAnın değerli teknoloji olarak referans verdiği patentler açıkça farklı bir resim çiziyor.

Bu amaçla IOTA Arşivi patent referanslarının sayısı ile kripto para biriminin başlangıcından bu yana geçen gün sayısı arasındaki ilişkiyi araştırdı. IOTAnın Bitcoin (8806) Ethereum (4530x) Litecoin (785x) Ripple (725x) ve EOS (325x) arkasında 245 patent referansıyla 6. sırada yer aldığı tespit edildi.

Benimseme geliyor mu? İşletmeler kendileri için neyin değerli olduğu konusunda kripto para yatırımcılarından farklı bir görüşe sahipler

Buluşlarını koruyan patentlere bakılırsa işletmeler çok az istisna dışında kripto para birimlerini önemsemiyor gibi görünüyor.

IOTA piyasadaki sözde “genç” kripto para birimlerinden biri olmasına rağmen şirketler karmakarışık teknolojiye giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Çindeki kurum henüz kesin ölçütleri açıklamadı bu yüzden endüstri uzmanlarından gelen eleştiriler haklı görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku