Çin de 2020 de şimdiye kadar 10 bin yeni blockchain şirketi kuruldu

0 0

2020de Çinde ortaya çıkan 10 binden fazla yeni blockchain firması ile yeni teknolojiye dayalı çözümler geliştiren şirketlerin sayısı 90 bini geçecek gibi görünüyor. Ülkenin Blockchain tabanlı Hizmet Ağı (BSN) sektörde daha büyük kamu-özel ortaklıkları geliştirmeyi de amaçlıyor.

2020deki yeni Çin blockchain firmaları 2017nin toplamını aştı

Kripto piyasası veri sağlayıcısı LongHashın rakamlarına göre Çinin blok zinciri ailesine yalnızca 2020de 10 bin 75 yeni firma katıldı. Bu sayı 2017 yılının tamamı için kaydedilen 8 bin 595i aşıyor.

Mevcut 2020 toplamını ortalama olarak sekiz aydan fazla bir süre olarak ele alan Çin yeni kurulan blockchain şirketlerinin sayısında 2018in 18 bin 500lük rekorunu geçerek yeni bir yıllık rekor görebilir.

Nitekim 2020de Çinin blockchaine ilgisi artıyor. Nisan ayı sonlarında BeInCrypto hükümetin büyük şirketlerden 224 yeni blockchain projesini onayladığını bildirdi.

Çin’in blok zinciri devrimi BSN’nin Huawei ve Tencent gibi kurumsal devlerle ortaklaşa kurulmasına tanık oluyor. Bu büyük markalar aynı zamanda DLTye ve yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) gibi yeni gelişen teknolojilere adanmış multi milyar dolarlık devasa yatırım hazırlıyor.

Guangdong Eyaleti Çindeki toplam blockchain şirketi sayısının neredeyse üçte biri olan 25 bin 371 girişime ev sahipliği yapıyor. Eyaletin başkenti olan Guangzhou aynı zamanda ülkenin en büyük sanayi merkezlerinden biridir.

Guangdong Çinin blockchain şirketlerinin yüzde 30unu ağırlıyor

LongHash rakamlarına göre 84 binden fazla kayıtlı blockchain şirketinden sadece 29 bin 300ü faaliyette. Ayrıca 60 bin 729 firmanın lisansları yetkililer tarafından iptal edildi.

Çin ortaya çıkan dijital manzaraya hakim olmaya çalışırken diğer büyük ekonomiler blok zinciri politikalarını yeniden değerlendirmek zorunda kaldı. Mayıs ayında Güney Kore hükümeti blok zincirine adanmış 400 milyon dolarlık bir fon planlarını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku