Bu modele göre Bitcoin yıl sonunda 40 bin dolar olabilir

0 1

Geçtiğimiz birkaç hafta Bitcoin satın almak akıllıca bir davranıştı. Kripto para birimi şu anda 11 bin 500 doların üzerinde işlem görüyor. Aynı zamanda da bir boğa tuzağında hayatta kalıyor ve bu süreçte borsadan ayrılıyor. Piyasa duyarlılığındaki bu değişikliğin ardından ve 2020 halving’inin arka planında 20 bin bitiş çizgisi değil bir pit stop olacak gibi.

Kripto pazarındaki duygular değişti. Fiyat sadece buradan artacak şekilde ayarlandı. Ecoinometrics tarafından yayınlanan bir rapora göre önceki halving tahminleri ve devam eden piyasa koşulları göz önüne alındığında 2020nin sonundan önce 40 bin doların üzerinde bir fiyat beklenebilir. Bu eğilimi halving’den bir yıl sonra olan Mayıs 2021e kadar götürürsek Bitcoin 387 bin dolara kadar yükselir. Hiç de fena değil.

2019da halving’den bir yıl önce halving’in fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığına dair çok fazla tartışma vardı. Bu da Bitcoinin 2019un ikinci yarısında 10 bin doların üzerindeki yükselişinin kaçınılmaz halving boğalarının bir sonucu olduğunu ima ediyordu. Bu tartışmadaki fikir birliğine bakılmaksızın rapor mevcut pazardaki daha büyük resme bakıldığında “Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olduğunu” belirtiyor.

Hedefler

Önceki iki halving’e bakıldığında sırasıyla 2012 ve 2016da fiyat gerçeğin ardından sırasıyla “10x ve 100x” artmıştır. Şu anda 11 bin doların üzerindeki fiyatla halving yörüngesi Bitcoinin fiyatını yıl sonuna kadar yukarıda belirtilen en yüksek 41 bin dolara Nisan 2021e kadar 100 bin dolara ve Mayıs 2021e kadar 387 bin dolara çıkartacaktır yani “Bitcoin şu andan itibaren yılda 100 bin dolara ulaşabilir.”

Kripto piyasaları diğerlerinden izole edilmiş olsaydı bu harika bir şey olurdu ama öyle değil. Bitcoin evrenseldir ve para birimi olarak her yerde bulunur ancak şimdi aynı zamanda bir yatırımdır. Hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar kripto para birimini özellikle üç cephede artan ekonomik belirsizliklere karşı bir koruma olarak görüyorlar. İlk olarak fiat para birimi her gün daha fazla basılarak nakit tutmanın zaman değeri düşüyor. İkincisi nakit boşaltma ihtiyacı nedeniyle değerini perakende olarak satabilen herhangi bir varlığın sayısı artıyor ve altının şu günlerde ons başına 2 bin doların üzerinde işlem görmesi şaşırtıcı değil. Üçüncüsü Bitcoin piyasalarındaki halving sonrası ve Mart sonrası çökme fiyatlarındaki artış onu sadece gerçek bir para birimi olarak değil aynı zamanda küresel bir koruma olarak da en önemli varlık olma mücadelesi haline getirdi.

Rapor aynı zamanda sağduyuya uygun bir şekilde bunu kesin bir şekilde “finansal tavsiye” olarak adlandırarak şöyle dedi:

“Eğer Bitcoininiz yoksa hemen satın almaya başlayın. Eğer varsa daha fazla alın. Kurumsal bir yatırımcıysanız Bitcoin hayatınızın bir parçası olması gerek. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku