“Bitcoin eylül ayının ortasında 9 bin doları görebilir”

0 0

Bitcoinin son rallisi liderkripto para birimini önce 11 bin 500 doların üzerine çıkardı.

Bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle kripto para birimi 11 bin 500 dolarlı seviyelerden işlem görüyordu.

Yine de bir trader tarafından belirlenen model Bitcoinin 10 bin dolara geri döneceğini ve ardından 9 bin dolara düşeceğini öngörüyor.

Bu bir makro düşüş paterni olmayabilir.

Analistler Bitcoinin boğa döngüleri sırasında yüzde  30-40 geri çekilmesinin tamamen normal bir eğilim olduğunu söylüyor.

2016-2017 boğa piyasasında BTC özellikle Çin FUD döneminde bir dizi güçlü geri çekilme yaşadı.

Bitcoin 9 bin dolara düşebilir

Yakın zamanda yapılan bir analize göre Bitcoin 10 bin dolara ardından 9 bin dolara kırılmaya hazır olabilir.

Bir analist geçtiğimiz günlerde temmuz ayının sonundan bu yana BTCnin grafiğinin efsanevi teknik analist Richard Wyckoff tarafından ortaya çıkarılan bir şemayla neredeyse aynı göründüğünü belirtti.

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi BTC’nin fiyat hareketi Wyckoff’un 1 numaralı dağıtım şemasına benziyor. Şematik yerel veya orta vadeli bir zirveye yakın olduğunda bir varlığın fiyat hareketiyle aynı hizaya gelir.

Bu tabloya göre Bitcoin yakında 10 bin dolara geri çekilebilir. Ardından da muhtemelen ralli öncesi seviyelere düşeceği anlamına geliyor. Bu bağlamda eylül ayı ortasında BTCnin bir kez daha 9 bin dolarlı seviyelere gerileme riski var.

Aslında 9 bin dolarlık bir fiyat düzeltmesi beklentileri tam olarak temelsiz değil.

Başka bir analist de Bitcoinin 9 bin dolara düşmesinin BTCnin boğa piyasalarında yüzde 30-40 düşme konusundaki tarihsel eğilimini tatmin edeceğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku