Çin bankası Bitcoin Fiyatının Neden Arttığını açıklıyor

0 0

Çin merkez bankası web sitesinde Bitcoin (BTC) ne olduğunu nasıl çalıştığını ve neden değerli olduğunu gösteren bir infografik yayınladı. 

Infographic 2008 yılında Bitcoin beyaz bülteninin yayınlanmasından başlayarak 2009da ilk 50 BTCnin madenciliğine 2010da pizza için harcanan 10000 BTCyi ve sistemin diğer önemli kilometre taşlarını gösterip en son facebook libra duyurusunun yapılmasıyla son buluyor.

Blockstream STK Samson Mow Dün Çin Merkez Bankası Bitcoin hakkında bir makale yayınladı ”diyerek  “BTCnin nasıl çalıştığını fiyatın neden arttığını ve niçin değerli olduğunu açıkladılar. Bunun olacağını göreceğimi asla düşünmedim diye ekledi.

İnfografiğin diğer bir kısm ise kendini Bitcoin’in değerinin neden arttığını açıklamaya adamış ve sınırlı bir tedarik artan madencilik zorluğu olduğunu belirtip bir değişim aracı ve enflasyonla mücadelede güvenli bir sığınak olarak kullanıldığını belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku