ÇİLİ MADENCİLER, HEM YEREL HEM DE ULUSLARARASI ALANDA EN BÜYÜK KISA SATICILAR HALİNE GELDİLER

0 1

Çin’deki kripto para madencileri piyasadaki düşüşten olabildiğince az şekilde etkilenmek için vadeli işlemlerden faydalanıyorlar. Ancak madencilerin yaptıkları bu işlemler çok ciddi miktarda Bitcoin’in açığa satılmasına yol açıyor.

Geçen ay şiddetli kripto-para piyasalarındaki düşüşün yeni nesil madencilerin piyasa risklerinden kaçınmak için koinleri korumaya başlamasıyla sonuçlandığı bildiriliyor. Ekim 2017de sektöre giren Çinli bir madenci olan Jin Xin ilk iki ayda yaptığı madencilikten elde edilen kazançların son üç yıl içinde diğer işlerden elde ettiği toplam kârdan “çok daha fazla” olduğunu söyledi.

Gelecek ay 30 token kazarsam fiyat şu anki trendine göre yüzde 10 daha düşmeye devam edebilir. Borsada mevcut fiyattan satmak için kısa bir sipariş vereceğim ancak bir ay sonra teslim edeceğim.

Jinin ayı piyasasına dayanmak için kendi stratejisini geliştirdiği bildiriliyor. Makinelerinin performansını arttırmak için zaten grafik işlem birimi (GPU) madencilerini kullanıyor. Kapatma fiyatına” ulaşıldığında Jin ekipmanı kapatır GPU çiplerini kaldırır ve onları  oyunculara satar. Kripto para piyasasında yaşanan düşüş Çin’deki madencileri çok ciddi şekilde etkiliyor. 8BTC’nin haberine göre Dünya genelinde Bitcoin’in en çok açığa satıldığı yer Çin olabilir. Ülkedeki yerel madenciler fiyatların düşmesiyle birlikte madencilik yapmayı da tamamen bırakıyor ve ekipmanlarını başkalarına satmaya çalışıyorlar. Bu da Bitcoin ağındaki madenci sayısının düşmesine yol açabiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku